Метеоролозите најавуваат голема промена – следуваат обилни врнежи

 Breaking News

Метеоролозите најавуваат голема промена – следуваат обилни врнежи

Метеоролозите најавуваат голема промена – следуваат обилни врнежи
November 09
07:56 2017

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. 

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од четири до девет, а дневната 12 до 18 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од седум до 15 степени.

В петок ќе има преодно стабилизирање на времето, по одделни котлини со појава на утринска магла и ниска облачност. 

Од сабота следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе дува и умерен јужен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во почетокот на наредната седмица. 

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment