Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа

 Breaking News

Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа

Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа
October 04
18:34 2017

Првата дама на САД уште еднаш го привлече сето внимание појавувајќи се во елегантна креација од твид потпишана од модната куќа AlexanderMcQueen на средбата со тајландскиот премиер Праут Кан-ока и неговата сопруга која се одржа во Белата куќа.

Фустанот вреден 3.000 долари, сопругата на американскиот претседател го надополни со високи потпетици од Christian Louboutin.

Погледнете ги фотографиите:

Меланија Трамп во фустан од “Alexander McQueen” на средба во Белата куќа:

 

Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа

 

Related Articles