Македонија казнета – Ракометарите носеле лоши гаќи и чорапи!

 Breaking News

Македонија казнета – Ракометарите носеле лоши гаќи и чорапи!

Македонија казнета – Ракометарите носеле лоши гаќи и чорапи!
January 16
12:09 2018

Ракометната федерација на Македонија ќе треба да плати казна за гаќичките на македонските ракометари.

Како што објавува Екипа, РФМ ќе биде олеснета за 1000 евра бидејќи гаќичките под шорцевите кои ги носеле ракометарите биле непогодни.

Според информациите на вчерашниот меч против Црна Гора лоши гаќи носеле Манасков, Лазаров, Велковски, Стоилов, Талевски, Кузмановски и Филип Лазаров.

Уште 1000 евра за плаќање според Екипа федерацијата има и за „лошите“ чорапи кои на мечот против Словенија не биле според прописите на ЕХФ.

Related Articles