Љубчо Георгиевски: Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО

 Breaking News

Љубчо Георгиевски: Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО

Љубчо Георгиевски: Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО
December 24
13:25 2017

Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО. Треба да му се даде шанса, напиша на својот ФБ профил поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски.

Инаку, вчера со 376 гласови „За“, Христијан Мицкоски на конгресот во Валандово беше избран за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. До пред конгресот Мицковски ја обавуваше функцијата генерален секретар на партијата, на која 30 јули годинава.

Related Articles