Лекарот од Токсикологија итно опериран – нови детали за љубовната драма

 Breaking News

Лекарот од Токсикологија итно опериран – нови детали за љубовната драма

Лекарот од Токсикологија итно опериран – нови детали за љубовната драма
November 11
17:39 2017

Вистинска драма се одвивала на скопските Клиники кога завчера љубоморен сопруг нападна лекар од Клиниката за Токсикологија. 48-годишниот доктор со иницијали Н.З. од кумановското село Слупчане бил пресретнат пред влезот на Клинички центар и два пати бил прободен во стомакот и во грбот, поради лична пресметка. 

Тој бил во љубовна врска со медицинска сестра од истата клиника, а напаѓачот бил нејзин сопруг. 

Според податоците на Алфа, лекарот бил итно опериран, по што е задржан во болницата, а наскоро ќе биде на домашно лекување. 

Министерството за здравство и Лекарската комора го осудија нападот.

Related Articles

32,958 Comments