Кој беше Мартин Јанушев? Млад фудбалер кој вчера беше убиен во Аеродром (фото)

 Breaking News

Кој беше Мартин Јанушев? Млад фудбалер кој вчера беше убиен во Аеродром (фото)

Кој беше Мартин Јанушев? Млад фудбалер кој вчера беше убиен во Аеродром (фото)
November 04
11:05 2017

Дваесет и осум годишниот Мартин Јанушев кој вечерва со неколку истрели во главата беше убиен пред кафулето „Ред кафе“ во Аеродром спортската јавност го памети последно како играч за фудбалскиот клуб Локомотива.

Мартин е роден на 28.07.1989 во Скопје. Последен пат има играно за Локомотива, а претходно во Маџари Солидарност и 11 Октомври.

Според информациите од Министерството за здраство, Мартин бил донесен на Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“-Скопје, без знаци на живот.

Според неофицијални информации кои ги брифираат порталите веќе починатиот и убиецот имале стари нерачистени сметки уште од летово во една скопска дискотека.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје го раководи увидот на лице место во скопската населба Аеродром.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment