КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАЈДОБРО ВОЗАТ АВТОМОБИЛ?

 Breaking News

КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАЈДОБРО ВОЗАТ АВТОМОБИЛ?

КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАЈДОБРО ВОЗАТ АВТОМОБИЛ?
August 17
11:32 2016

Овените – сакаат адреналин

Иако припадниците на овој знак се обично добри и способни возачи, додека возат се непромислени. За нив е типично забрзувањето на раскрсници, како и поминување на жолто и црвено светло.

Во гужва се нервозни и пцујат, па дури и кога се добро расположени и никаде не им се брза. Другите возачи едноставно ги нервираат од навика.

Бикот – ужива додека вози

Припадниците на овој знак најчесто ќе ги видите како зад воланот си ја пејат својата омилена песна и мрдаат со главата на ритамот на музиката. Не се љубители на пребрзо возење и би можело да се каже дека се совесни возачи. Ги почитуваат сообраќајните правила.

Близнаците –  се познати по мултитаскинг

Близнаците се навистина способни возачи кои најчесто ќе ги забележите со телефонот во рака. Како што и во животот редовно практикуваат мултитаскинг, така и за време на возење најчесто пијат кафе, се шминкаат или телефонираат. Сепак, факт е дека се подобри совозачи отколку возачи.

Ракот – сака долги патувања

Раковите се по малку нервозни возачи кои често пцујат во себе кога ќе ги изнервираат другите возачи. Сепак, тие се совесни и најчесто ги почитуваат сите сообраќајни прописи, а омилени им се автомобилите во кои се чувствуваат удобно.

Лавовите –  не ја тргаат ногата од педалата за гас

Овој огнен знак е одличен возач и љубител на брзини. Додека вози сака во својата глава да се натпреварува со другите возачи. Како и во животот, и во возењето привлекува големо внимание.

Девиците – се добри возачи

Припадниците на овој знак често се добри возачи, но многу критични спрема сите други учесници во сообраќајот – од пешаците до другите возачи. Додека возат внимателно ја намалуваат брзината за да не го оштетат автомобилот на лежечките полицајци.

Related Articles