Јана Бурческа стана мајка – бебето со уникатно име

 Breaking News

Јана Бурческа стана мајка – бебето со уникатно име

Јана Бурческа стана мајка – бебето со уникатно име
October 11
21:42 2017

Jана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка.

Јана на полуфиналната вечер на Евровизија откри дека е бремена, а нејзиното тогашно момче Александар ја побара за жена во живо пред милионската публика.

Таа роди девојче а ќе се вика Дона.

 

Related Articles