ЈА ПРЕДВИДЕ ПОБЕДАТА НА ТРАМП И МАСАКРОТ ВО ВЕГАС: Погледнете кои се неговите визии за 2018 година (Видео)

 Breaking News

ЈА ПРЕДВИДЕ ПОБЕДАТА НА ТРАМП И МАСАКРОТ ВО ВЕГАС: Погледнете кои се неговите визии за 2018 година (Видео)

ЈА ПРЕДВИДЕ ПОБЕДАТА НА ТРАМП И МАСАКРОТ ВО ВЕГАС: Погледнете кои се неговите визии за 2018 година (Видео)
December 17
22:54 2017

Познатиот предвидувач Крег Хамилтон Паркер, во 2017 година предвиде некои настани за кои многу луѓе мислеа дека се невозможни, но сепак се остварија. Она што го предвиде за 2018 нема да ви се допадне. Напади со хемиско оружје, измами со биткоини и масовни поплави се само дел од неговите прогнози.

Паркер секоја година ги објавува предвидувањата за наредната година, а до сега речиси сите се оствариле.

 

Неговите прогнози дека Хилари Клинтон ќе замине во “политичка пензија” по поразот од Доналд Трамп на изборите, проблемите со вулканот Везув, смртоносниот земјотрес во Италија, конфликтот меѓу САД и Северна Кореја се само дел од прецизните предвидувања.

Исто така, Паркер го предвидел и масовното убиство во Лас Вегас во кое животот го загубија 58 луѓе, а повеќе од 500 беа ранети.

Првиот дел од неговите предвидувања за наредната година се однесува на проблемите со животната средина.
Тој тврди дека насловите на медиумите ќе бидат исполнети со проблемите кои ќе ги предизвикаат “новите жители” во Германија.

“Имав сон во кој го видов Рим под вода. Мислам дека станува збор за голема поплава, но можеби тоа се однесува на проблемите кои ги имаме со животната средина”, објаснува тој.

“Како што имам кажано и претходно, Сирија ќе остане ненаселена. Ќе има нова поделба во земјата”.

“Ќе има масовна “биткоин измама” – економска катастрофа, а ќе биде поврзана со тероризам. Во скандалот ќе биде вмешана една од најпознатите американски компании, во ова сум сигурен”, вели Паркер.

“Терористите ќе изведат напад со хемиско оружје. Тоа нема да биде напад од огромни размери, но ќе се случи во некоја од европските престолнини. Ќе биде тоа напад со дрон”.

“Обидот за политичко уништување на Доналд Трамп ќе продолжи и во 2018 година, но нема да биде успешен. Тоа ќе резултира со зголемување на популарноста на Трамп”.

Related Articles