ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“

 Breaking News

ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“

ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“
August 01
12:54 2016

Исламската држава преку видео снимка ги повика своите борци на џихад против Русија.

– Слушај Путине, ќе дојдеме во Русија и ќе ве истепаме во вашите домови. Браќа, тргнете во џихад, борете се против неа и убијте ги – се наведува во снимката која е објавена на Јутјуб, а ја пренесе Ројтерс.

На снимката се гледа како во пустина тренираат мажи.

-Ројтерс засега не може да ја потврди веродостојноста на снимката од независни извори.

Related Articles