Хорор: го запалила својот сопруг кога го фатила како ја силува својата ќерка

 Breaking News

Хорор: го запалила својот сопруг кога го фатила како ја силува својата ќерка

Хорор: го запалила својот сопруг кога го фатила како ја силува својата ќерка
October 04
16:17 2017

Според изјавата на полицијата од Вашингтон, Винсент Филипс (52), бил потурен со бензин додека спиел.

Тој успеал да избега од куќата и тргнал кон најблиската продавница за да побара помош. Вработените во продавницата го гледале неверојатно и во шок додека горел.

Продавачот веднаш побарал помош на: 911, по што докторите пристигнале и го одвеле Филипс до Медицинскиот центар Harbourview за изгореници. Безбедносните камери на локалната бензинска пумпа покажале дека г-ѓа Хедман, очигледно вознемирена, купила бензин само неколку часа пред инцидентот. Хедман бил уапсена.

Таа признала во полицијата дека го запалила откако го фатила за силување на своето дете. Мажот е хоспитализиран на интензивна нега поради тешки изгореници и е под полициски притвор и ќе биде притворен за обвиненија за педофилија.

Лекарите во Медицинскиот центар Харнвјум изјавиле дека би требало да е “среќен што е се уште е жив”.

 

 

 

Related Articles