Хит свадбената фотографија која го сврти интернетот: Не им се чекало до првата брачна ноќ

 Breaking News

Хит свадбената фотографија која го сврти интернетот: Не им се чекало до првата брачна ноќ

Хит свадбената фотографија која го сврти интернетот: Не им се чекало до првата брачна ноќ
October 08
17:53 2017

Свадбена фотографија на која невестата облечена во венчаница е на колена пред младоженецот со спуштени панталони, доби повеќе од 36.000 лајкови на Facebook.

Денот на свадбата е посебен за младенците и сакаат сe да биде совршено и оригинално.

Некои двојки сакаат да им пркосат на стандардите и смислуваат необични детали и пози за фоткање.

Млад брачен пар од Холандија ја шокираше јавноста со фотографија од нивниот свадбен албум. Невестата е на колена пред младоженецот со спуштени панталони.

Не мора да ви објаснуваме на што асоцира оваа позиција. Мишел Клостер ги фотографирал младите и во опис на фотката шеговито напишал:

„Некои младенци не можат да дочекаат да заврши свадбата за да уживаат во првата браќна ноќ. За среќа, веќе си имаа разменето завети и официјално се венчани.“

Клостер смета дека идејата била фантастична и дека ваквите фотографии и по десет години ќе мамат насмевки. Да биде ситуацијата уште побизарна, идејата за ваквата фотка била на мајката на младоженецот.

 

Свадбена фотографија на која невестата облечена во венчаница е на колена пред младоженецот со спуштени панталони, доби повеќе од 36.000 лајкови на Facebook.

 

Related Articles