Хаос во Далас: снајперист на протест уби 4 полицајци, 11 се ранети (ВИДЕО)

 Breaking News

Хаос во Далас: снајперист на протест уби 4 полицајци, 11 се ранети (ВИДЕО)

Хаос во Далас: снајперист на протест уби 4 полицајци, 11 се ранети (ВИДЕО)
July 08
05:39 2016

Четири полицајци од градот Далас во САД загинаа денеска од снајперски оган кој за време на протестите против полицијата за убиството на афро-американец се одржаа вчера на улиците на Далас.

Еден од осомничените во нападот, која го потресе САД, е уапсен, додека по другите се трага, објави на Твитер полицијата на Далас.

Пукањето се случило во време кога демонстрантите поминувале низ градот. Демонстрантите веднаш што ги слушнаа првите истрели започнаа да бараат засолниште, погледнете ги видео снимките од настанот:

Related Articles