Невреме во Македонија – еве каде врне во моменов

 Breaking News

Невреме во Македонија – еве каде врне во моменов

Невреме во Македонија – еве каде врне во моменов
September 01
12:11 2016

Невреме  проследено со грмежи и врнежи имајугозападно од Битола и по правец на движење треба да го зафати јужниот дел на Пелагонија, нестабилност има и во  Гевгелиско.

Во Скопје претпладне се очекува времето да биде нестабилно со зголемена облачност, а попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, ретки грмежи и умерен североисточен ветер.

За време на викендот ќе преовладува стабилно претежно сончево време со повисока температура.

Related Articles