Голема веселба во семејството Марјановиќ

 Breaking News

Голема веселба во семејството Марјановиќ

Голема веселба во семејството Марјановиќ
September 24
22:40 2017

Милош Марјановиќ, брат на осомничениот Зоран Марјановиќ, кој се наоѓа во притвор поради сомневање дека ја усмртил својата сопруга Јелена, во петокот се венча со својата девојка Милица.

Како што пишуваат српските медиуми, после венчавката во општината, на која присуствувале само кумовите, сите отишле во домот на Марјановиќ во Борча, каде е приреден ручек за членовите на семејството.

Таткото Владимир, ниту ја демантирал, ниту потврдил оваа информација.

-Адвокатите ми рекоа ништо да не коментирам. Имајте малку разбирање-рекол кратко Валдимир Марјановиќ.

Како што се дознава Милош во петокот се венчал со долгогодишната девојка и рекол дека подоцна ќе извршат и црковна венчавка, кога ситуација малку ќе се смири.

-Тој пред Зорановото апсење ја закажа венчавката како врската со долгогодишната девојка која е бремена, би ја официјализирал. Колку што знам не правеа никаква веселба, едноставно после граѓанската венчавка сите отидоа на ручек во Борча. Немаше ништо посебно и за време на ручекот се обидуваа да ја анимираат ќерката на Зоран, која многу страда по татко и-рекол соговорник кој е упатен во случувањата во семејството Марјановиќ.

Related Articles