Героски распали по Заев: Ова ли е слобода премиере – барам да ми се извиниш за твојата недоветност

 Breaking News

Героски распали по Заев: Ова ли е слобода премиере – барам да ми се извиниш за твојата недоветност

Героски распали по Заев: Ова ли е слобода премиере – барам да ми се извиниш за твојата недоветност
September 19
22:00 2017

Уредникот на провладиниот Плусинфо и Слободен Печат Бранко Героски со серија напади кон премиерот Заев по неговата изјава во САД дека вчерашните случувања во Манда биле доказ за слободата во Македонија

Реакцијата на Героски кој инаку важи за силен поддржувач на политиките на СДСМ следи по настапот на Заев пред македонската дијаспора во САД.

Вчера пред кафулето Манда, Героски доби боја врз главата од бизнисменот Љупчо Палески кој беше дел од раководните структури во СДСМ.

 

Related Articles