Фото: Албанка од Косово стана Мис Њујорк, па покажа двоглав орел

 Breaking News

Фото: Албанка од Косово стана Мис Њујорк, па покажа двоглав орел

Фото: Албанка од Косово стана Мис Њујорк, па покажа двоглав орел
February 16
13:22 2019

Дваесет и седумгодишната Фљоринда Кајтази минатиот месец ја понесе титулата мис Њујорк 2019 годија, па не одолеа победата да ја прослави со покажување на двоглав орел со рацете.

Таа, со круна на главата и црвена роза, одлучила пред целата публика да го направи тоа.

Ова е инаку втор пат Албанка за три години да стане мис Њујорк, во 2016 година тоа била Серена Бучај.

Фљоринда била толку горда, истакнал американски медиум, што тримфот го прослави покажувајќи орел.

Related Articles