Фалангата ја крена Хрватска на нозе! Ечи „Бисер балкански” во нашата фан зона (видео)

 Breaking News

Фалангата ја крена Хрватска на нозе! Ечи „Бисер балкански” во нашата фан зона (видео)

Фалангата ја крена Хрватска на нозе! Ечи „Бисер балкански” во нашата фан зона (видео)
January 16
00:08 2018

Македонската Фаланга ја крена Хрватска на нозе.

Медиумите со воодушевување пишуваат за „црвено-жолтите“ навивачи кои досега приредуваат неверојатна атмосфера каде и да се појават.

Вечерва Македонија го игра вториот натпревар од Европското првенство против Црна Гора, а навивачите уште побројни ќе го проследат мечот во арената и околните кафулиња.

Ваква била атмосферата во клубот “Роко” кој е македонска фан зона, пред натпреварот со Словенија:

Related Articles