ЕХФ направи специјално видео за македонските навивачи, да се наежиш! (ВИДЕО)

 Breaking News

ЕХФ направи специјално видео за македонските навивачи, да се наежиш! (ВИДЕО)

ЕХФ направи специјално видео за македонските навивачи, да се наежиш! (ВИДЕО)
January 17
12:10 2018

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините, кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто, тоа не остана незабележано од медиа тимот на ЕХФ.

На официјалниот „јутјуб“ профил на европското првенство, утринава се појави видеото со наслов „Македонците навиваат за нивниот тим“.

Related Articles