ДРАМА НА АЕРОДРОМ: Се судриле два авиони, избил пожар – патниците во паника (Видео)

 Breaking News

ДРАМА НА АЕРОДРОМ: Се судриле два авиони, избил пожар – патниците во паника (Видео)

ДРАМА НА АЕРОДРОМ: Се судриле два авиони, избил пожар – патниците во паника (Видео)
January 07
19:07 2018

Десетина патници се евакуирани од авионот на аеродромот во Пирсон, Торонто, кога два авиони се судриле на пистата.

Избил и пожар, а екипите на Брза помоши на пожарникарите веднаш пристигнале.

Од “Вестжет Ерлајнс” соопштуваат дека патниците добиле мали повреди.

Related Articles