Домашен чистач кој ќе го реши проблемот и со најзапушените одводи

 Breaking News

Домашен чистач кој ќе го реши проблемот и со најзапушените одводи

Домашен чистач кој ќе го реши проблемот и со најзапушените одводи
February 18
21:46 2018

Запушувањата најчесто настануваат длабоко во цевките, па во нивна санација треба помош од прибор.

Во тоа може да ви помогне и чистачот за одводи за кој е потребно:

-100 грама сода бикарбона

-100 грама сол

-1 литар врела вода

1. За почеток отстранете ја мрежичката од мијалникот и собраната храна или нечистотија.

2. Измешајте ги солта и содата и ставете ги во цевката која сакате да се исчисти, а потоа налејте врела вода и оставете да одстои еден час. После тоа измијте со млад вода.

Related Articles