ДОКУМЕНТАРЕН ФИЛМ ЗА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“: Погледнете ги деталите за тоа како обвинетите од „Шпион“ продавале снимки на ЦИА, ФБИ и грчките служби!

 Breaking News

ДОКУМЕНТАРЕН ФИЛМ ЗА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“: Погледнете ги деталите за тоа како обвинетите од „Шпион“ продавале снимки на ЦИА, ФБИ и грчките служби!

November 08
13:45 2016

Новиот македонски документарец „Шпион“, во реализација на продуцентската куќа Револушн од Скопје и режисерот Дејан Милошевски премиерно беше прикажан вчера на Ал Џезира Балкан.

„Приказната ги следи вистинските случувања во Македонија каде што полицијата уапси група од 20 тина поранешни и сегашни припадници на македонската тајна полиција. Таа т.н шпионска група се занимавала со собирање на информации за безбедносната ситуација во Македонија, за структурата на полициските и воените сили, разговори со странски политичари и странски безбедносни агенции во регионот“, се вели во најавата на телевизијата за документарецот „Шпион“.

Related Articles