Денеска ветровито и облачно, а еве што нѐ очекува до 10. септември

 Breaking News

Денеска ветровито и облачно, а еве што нѐ очекува до 10. септември

Денеска ветровито и облачно, а еве што нѐ очекува до 10. септември
September 04
10:07 2017

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со повеќе облачност на северот, наутро свежо, а преку денот ветровито најмногу вдолж Повардарието. Попладне облачноста ќе се намали.

Утринските температури ќе се движат во интервалот од 7 до 15 степени целзиусови, а дневните максимални од 23 до 29 степени.

Related Articles