Живот

 Breaking News

Браво за Цако – од денеска официјално дипломиран педагог

    Браво за Цако – од денеска официјално дипломиран педагог

Александар Матовски – Цако денеска го одбрани својот дипломски труд и со тоа официјално стана дипломиран професор по предучилишно воспитание. На својот твитер профил, министерката Мила Царовска напиша: Браво за

Read Full Article

Велија Рамковски се огласи со видео порака за состојбата во државата и медиумите

    Велија Рамковски се огласи со видео порака за состојбата во државата и медиумите

Велија Рамковски за состојбата со медиумите во државата и оптимизмот за интегрирањето на Република Северна Македонија во семејството на eвропските држави Целата емисија гледајте ја во четврток во 20 часот,

Read Full Article

Манчев до Филипче: До каде е ветената плата од 100 000 денари, докторите заминуваат од јавното здравство

    Манчев до Филипче: До каде е ветената плата од 100 000 денари, докторите заминуваат од јавното здравство

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ванковер Манчев на својот официјален фејсбук профил напиша статус во кој го повикува министерот за здравство Венко Филипче да одговори до каде се ветените 100000

Read Full Article

ФОТО: Грујо ќе сме го врателе – Па Грујо не е ни отиден, што не е jacно?

    ФОТО: Грујо ќе сме го врателе – Па Грујо не е ни отиден, што не е jacно?

Грујо ќе сме го врателе. Па Грујо не е ни отиден. Што не е јасно? Културна ренесанса? Аааа, ќе почекаме за тоа. Во сабота(21.09) ќе настапуваат Мартинијан Кириловски и Антонија

Read Full Article

Жeната која пред 11 години го хранела Pоналдо – Секоја вечер му давав хамбургер, а мојот син не ми Bepува

  Жeната која пред 11 години го хранела Pоналдо – Секоја вечер му давав хамбургер, а мојот син не ми Bepува

Интервјуто на Кристијано Роналдо со славниот новнар Пирс Морган го воодушеви целиот свет, предизвика многу коментари но и една неверојатна

Read Full Article

Детето не бара совршен родител -Туку среќен

  Детето не бара совршен родител -Туку среќен

Детето не бара совршен родител. Туку среќен. – Гласи фејсбук статусот на страницата Мој Психолог, кој што наиде на многу

Read Full Article

Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

  Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

Не застанува на пешачки, поминува на црвено, само да прашам, Ти дише во врат во банка, Се бутка на каса,

Read Full Article

Ретка појава: Денес е жетварска полна Месечина на петок 13-ти

  Ретка појава: Денес е жетварска полна Месечина на петок 13-ти

Bљубениците во астрономијата има што да видат на ноќното небо овој петок 13-ти. Ќе се појави Жетварска полна Месечина, која

Read Full Article

Во мал кафич: пет кафиња ве молам, две за нас и три условни – Да го шириме и понатаму овој хуман гест

  Во мал кафич: пет кафиња ве молам, две за нас и три условни – Да го шириме и понатаму овој хуман гест

Влегувам во мал кафич со пријателот и нарачуваме. Додека се приближуваме на нашата маса влегуваат двајца и нарачуваат: “Пет кафиња

Read Full Article

Го прифаќаме предизвикот! Ќе работиме за 10.000 ден ок… Но дозволете ни сами да бидеме креатори на наставата

  Го прифаќаме предизвикот! Ќе работиме за 10.000 ден ок… Но дозволете ни сами да бидеме креатори на наставата

Го прифаќаме предизвикот! Ќе работиме за 10 000 ден. ок… НО!!! Дозволете ни сами да бидеме креатори на наставата (во

Read Full Article

НОВО