Живот

 Breaking News

Го имате во вашиот дом, а не знаете дека е најдобар леk за болkи во kичма

    Го имате во вашиот дом, а не знаете дека е најдобар леk за болkи во kичма

Болките во кичмата не се нималку лесни за поднесување. Тие болки се многу силни и не спречуваат во функционирање и извршување на секојдневните обврски. Овде ќе ви покажеме решение кои

Read Full Article

Kako да закиселите зелка на едноставен начин, pецепт омилен на секоја домаќинка

    Kako да закиселите зелка на едноставен начин, pецепт омилен на секоја домаќинка

Едно од најубавите јадења е салата од кисела зелка и е традиционално зимско јадење на балканската трпеза. Сармите од кисела зелка се најголемата радост во секое семејство. Постојат безброј многу

Read Full Article

Еве зошто 11.11 е посебен ден, симболиката на броевите е моќна и треба да се искористи

    Еве зошто 11.11 е посебен ден, симболиката на броевите е моќна и треба да се искористи

Нумерологијата бројот 11 го опишува како исклучително моќен број, односно комбинацијата броеви 11 и 11 ја опишува како неверојатно моќен спој на духовното будење и моќни почетоци (11 е број

Read Full Article

Стои на лавабото како отвор, а ретко кој знае за што служи

    Стои на лавабото како отвор, а ретко кој знае за што служи

Колку пати сте се запрашале за што служи оваа дупка на лавабото? Е па таа дупка има свој назив, но и неколку фунции за кои што и служи. Малата дупка

Read Full Article

ФОТО: Се чудат туристите, во центарот на Рим купиле сендвичи и добиле огpомна сметка

  ФОТО: Се чудат туристите, во центарот на Рим купиле сендвичи и добиле огpомна сметка

Една фамилија купила три хот дог сендвичи и пијалок во центарот на Рим, но кога ја виделе сметката, малку е

Read Full Article

Тие се милијардери во сенка, заработуваат многу пари, а јавноста ги знае само нивните иницијали

  Тие се милијардери во сенка, заработуваат многу пари, а јавноста ги знае само нивните иницијали

Семејството Ван дер Ворм е едно од најбогатите семејства во светот, кое својот живот го крие далеку од очите на

Read Full Article

Депортиpана од Швајцарија Рада Манјловиќ: Се беше платено, но тоа е бирократија

  Депортиpана од Швајцарија Рада Манјловиќ: Се беше платено, но тоа е бирократија

Радмила Манјловиќ вчера доживеала огромна непријатност. Како што пишуваат српските медиуми, таа во Швајцарија била задржана повеќе од еден час

Read Full Article

Бесплатна топлина во вашиот дом, вака ќе ви биде топло без зголемување на температурата на греењето

  Бесплатна топлина во вашиот дом, вака ќе ви биде топло без зголемување на температурата на греењето

Она што е најважно е да се провери дали топлината излегува од вашиот дом. Топлината во домаќинставата најчесто се губи

Read Full Article

ВИДЕО: Двајца пензионери во стар сандак чувале пченка за кокошките, не знаеле дека вреди богатство, сега се побогати за 11 000 долари

  ВИДЕО: Двајца пензионери во стар сандак чувале пченка за кокошките, не знаеле дека вреди богатство, сега се побогати за 11 000 долари

Сандак од луксузниот француски бренд „Луј Витон“, стар 150 години, бил пронајден кај стар украински пар кој во него чувал

Read Full Article

Мајка и пет дечиња од Ваташа добија топол дом од Митко Јанчев: Не смееме да дозволиме деца да пишуваат домашно на свеќа

  Мајка и пет дечиња од Ваташа добија топол дом од Митко Јанчев: Не смееме да дозволиме деца да пишуваат домашно на свеќа

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев повторно својата хуманост ја покажа на дело. Благодарение на него младата самохрана мајка Сабина од

Read Full Article

НОВО