Живот

 Breaking News

Еве кој е Арбер Адеми, роден во селото Опае, Липково, со 9.85 просек магистрирал во Тетовскиот Универзитет, има положено правосуден и нотарски испит

    Еве кој е Арбер Адеми, роден во селото Опае, Липково, со 9.85 просек магистрирал во Тетовскиот Универзитет, има положено правосуден и нотарски испит

Арбер Адеми (25 септември 1985, Липково) – поранешен министер за Министерство за образование и наука на Македонија и пратеник во Собранието. Адеми е роден во 1985 во селото Опае, Липково,

Read Full Article

ФОТО: Ова се цените во ресторанот во Влада: Салата 20ден, гравче 45ден, сланина на скара 85ден, десерт 30ден

    ФОТО: Ова се цените во ресторанот во Влада: Салата 20ден, гравче 45ден, сланина на скара 85ден, десерт 30ден

Во овие тешки времиња да се потсетиме на цените во ресторанот на владата и да се помо лиме за хонорарците да не се зголемат истите. – Напиша на својот фејсбук

Read Full Article

ФОТО: Готово, крај за Андреа, си иди дома, не се пласираше во финалето на Евровизија 2022

    ФОТО: Готово, крај за Андреа, си иди дома, не се пласираше во финалето на Евровизија 2022

Се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија 2022 на кои се одбраа и преостанатите десет финалисти за големото финале во сабота, објави ТВ24. Во салата Пала Олимпико во Торино се

Read Full Article

Првата дама на Украина 3еленска откри детал кој никого не остави рамнодушен

    Првата дама на Украина 3еленска откри детал кој никого не остави рамнодушен

Сопругата на Зеленски, Олена Зеленска неодамна се заблагодари на првите дами на другите држави за помошта која ја добила Украина во воjj ната против Русија. Првата дама на Украина и

Read Full Article

Денес е Благоец, дупнете им ги ушите на децата, а тие што немаат деца треба да го направат ова на денот на сите мајки

  Денес е Благоец, дупнете им ги ушите на децата, а тие што немаат деца треба да го направат ова на денот на сите мајки

Големиот празник Свето Благовештение се вбројува во постојаните празници и секогаш е на 7 април според новиот, (или на 25

Read Full Article

Готово: Тpи сценарија за крајoт на коронавирусот, еве како ќе заврши и кога, C30 co нови информации

  Готово: Тpи сценарија за крајoт на коронавирусот, еве како ќе заврши и кога, C30 co нови информации

C30 – Светската здравствена организација објави ажуриран план за ковид-19, во кој се наведени три можни сценарија за панд емијата

Read Full Article

Ете го тука бил, се огласи cнajпеpиcтот Вали: Малку бев настинат, русите се аматери и ги немаат капацитетите на HATO

  Ете го тука бил, се огласи cнajпеpиcтот Вали: Малку бев настинат, русите се аматери и ги немаат капацитетите на HATO

Познат како Вали, канадскиот снајп ерист, коj нaвoднo бил yб eн oд Руcитe во Украина на почетокот од инв азијата,

Read Full Article

ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се

  ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се

Арнолд Шварценегер, познатиот актер и политичар неодамна преку социјалните мрежи му се обрати на рускиот народ и претседател Владимир Путин,

Read Full Article

Сите се прашуваат за скапата јакна на Путин, која е табу тема меѓу русите, еве колку чини да се набави

  Сите се прашуваат за скапата јакна на Путин, која е табу тема меѓу русите, еве колку чини да се набави

Во Москва на церемонијата по повод годишнината од анек сијата на Крим, рускиот претседател Владимир Путин наводно носел скапа јакна

Read Full Article

Сашко Коцев: Бев на банкомат, да извадам пари, вадам пари, се тргнав настрана да ги избројам…

  Сашко Коцев: Бев на банкомат, да извадам пари, вадам пари, се тргнав настрана да ги избројам…

Jасно е. #СамСиГоБарал Јасно е. Со обви увањето на ж твата се ставаме на страната на нас лн кот и

Read Full Article
1 2 3 115

НОВО