Забава

 Breaking News

Стујардеса забележала необичен пар со девојче: Пораката која ја нашла во тоалетот ја запрпастила

    Стујардеса забележала необичен пар со девојче: Пораката која ја нашла во тоалетот ја запрпастила

49- годишна стујардеса која има работно искуство веќе 10 години на еден лет во авионот забележала необичен брачен пар со девојче. Имено таа во друштво на постара машка личност е

Read Full Article

Фотографија од 1992-ра година: „Сопругот ми порача дека ова е последната ноќ која ќе ја дочекам жива“

    Фотографија од 1992-ра година: „Сопругот ми порача дека ова е последната ноќ која ќе ја дочекам жива“

Мојот сопруг ме фотографираше велејќи ми дека тоа е последната ноќ која ќе ја преживеам во животот. Рече дека ме фотографира за моите синови да имаат спомен од нивната мајка.

Read Full Article

Досега невидено во „Сè или нешто“: Елена шокираше по само две отворени кутии

    Досега невидено во „Сè или нешто“: Елена шокираше по само две отворени кутии

Македонската јавност досега имаше можност да види многу случки во квизот „Се или мешто“ кој се емитува на Сител телевизија, но вечерашната емисија сама по себе е посебна. Имено, натпреварувачката

Read Full Article

Убава вест за гледачите на „Мојот син“ – го видовте крајот, но тоа не е се

    Убава вест за гледачите на „Мојот син“ – го видовте крајот, но тоа не е се

Овие денови на Инстаграм се појави нова информација поврзана за турската серија „Мојот син“ која ја гледавме на Сител. И покрај тоа што последната сезона заврши со убиство на Ајшеѓул,

Read Full Article

Ја фотографирал сопругата, а откако ја видел фотофрагијата, веднаш побарал развод (фото)

  Ја фотографирал сопругата, а откако ја видел фотофрагијата, веднаш побарал развод (фото)

Вакви приказни често кружат низ социјалните мрежи и често ќе ве натера попрецизно да гледате во секоја фотографија што некогаш

Read Full Article

ГО СТАВИ ПРСТОТ ВО ПИЈАЛОКОТ: Еве како да проверите дали во пијалокот имате дрога

  ГО СТАВИ ПРСТОТ ВО ПИЈАЛОКОТ: Еве како да проверите дали во пијалокот имате дрога

Девојките треба да бидат особено внимателни кога излегуваат во ноќните клубови. Внимавајте што пиете и секогаш чувајте го вашиот пијалок

Read Full Article

На бродот се наоѓаат 26 овци, 10 кози и капетан: Сите велат дека оваа задача нема решение, а мораат да ја решат ученици од 5-то одделение

  На бродот се наоѓаат 26 овци, 10 кози и капетан: Сите велат дека оваа задача нема решение, а мораат да ја решат ученици од 5-то одделение

-Ако не бродот се наоѓаат 26 овци и 10 кози, колку години има капетанот на бродот? – гласи задачата која

Read Full Article

Грчишта, едно запамтете…

  Грчишта, едно запамтете…

Грчишта, едно запамтете: Нашaта Македонија не е ни Горна, ни Нова, ни Северна. Нашaта Македонија е задужена!!!!

Read Full Article

И најдобрите грешат: Никој не го знае точно одговорт кој има предност на раскрсницата

  И најдобрите грешат: Никој не го знае точно одговорт кој има предност на раскрсницата

Ако сметате дека сте одличен возач, тогаш нема да имате проблем точно да ја решите оваа загатка. Што мислите, кој

Read Full Article

Тошо паркира пред кафана, но настанува проблем… (К-15 Видео)

  Тошо паркира пред кафана, но настанува проблем… (К-15 Видео)

Тошо паркира пред кафана. Погледнете го видеото на К-15:

Read Full Article

НОВО