Забава

 Breaking News

ФОТО: Моцарт објави детали за прилепчанецот што фати половина милион евра: Напишал фамозни 7 тикети и ја добил најголемата добивка во Европа, 565 000 евра!

    ФОТО: Моцарт објави детали за прилепчанецот што фати половина милион евра: Напишал фамозни 7 тикети и ја добил најголемата добивка во Европа, 565 000 евра!

„(ИЗ)ВОНРЕДНИ ВЕСТИ! Вечерва го добивме балканскиот рекордер во обложувањето. Во Прилеп наш играч на 7 ливчиња освои вкупна добивка од преку 500.000 евра. Следете не утре, се читаме со нови

Read Full Article

ОВА Е ЗА 5+: Писмената задача на малиот Теодор ќе ве остави без збор !

    ОВА Е ЗА 5+: Писмената задача на малиот Теодор ќе ве остави без збор !

Писмената задача на деветгодишниот Теодор од Белград, посветена за неговиот татко Милан, ги разнежни сите корисници на социјалните мрежи. Тој не потсети на важноста на семејството и вредноста на односот

Read Full Article

Разиграна девојка со моторна пила ги плаши гостите сред кафич во Прилеп е хит видео кое мора да го гледате!

    Разиграна девојка со моторна пила ги плаши гостите сред кафич во Прилеп е хит видео кое мора да го гледате!

Измина уште едно издание на карневалот „Прочка 2018“ во Прилеп. Прилепчани и оваа година иновативни и уникатни, секој со својата замисла, креација и идеја. Интересно видео кружи по социјалните мрежи

Read Full Article

Ја соблече наметката и ги остави сите со подзината уста (видео)

    Ја соблече наметката и ги остави сите со подзината уста (видео)

Натпреварувачката, Ирина Шевченко, која настапи на музичкото шоу „Грузија има талент “ е една од најатрактивните жени кои се појавиле на екраните. Таа на сцената се појави најпрво во долга

Read Full Article

“Мојата мајка сега нема пари, но ве молам не ја купувајте оваа панда”: Пораката на ова дете го расплака светот

  “Мојата мајка сега нема пари, но ве молам не ја купувајте оваа панда”: Пораката на ова дете го расплака светот

“Мојата мајка нема доволоно пари, па ќе ми го купи “Панди” дури другата недела, на 15 јуни. Ве молам не

Read Full Article

Што прво гледате на оваа слика – одговорот ја кажува вистината за вас

  Што прво гледате на оваа слика – одговорот ја кажува вистината за вас

Ова е позната оптичка илузија која може да се види на два начини. Едноставно е – кое беше првото животно

Read Full Article

Забавни и уникатни маски на карневалот во Прилеп: Попот го „освети“ тракторот (фото)

  Забавни и уникатни маски на карневалот во Прилеп: Попот го „освети“ тракторот (фото)

Прилепчани како и секогаш полни со мајтап, Креативност, инвенција, колоритност, со автентичка кореографија, многу ученици, продефилираа во центарот на Прилеп.

Read Full Article

Маската на ВЕКОТ е во Прилеп: Исус и дванаесетте Aпостоли ги мерат гревовите на карневалот(ФОТО)

  Маската на ВЕКОТ е во Прилеп: Исус и дванаесетте Aпостоли ги мерат гревовите на карневалот(ФОТО)

На камената бина на плоштадот „Aлександрија” поставена е најоригиналната маска на карневалот во Прилеп досега. Исус и дванаесетте апостоли имаат

Read Full Article

Храброст или лудост: Која Македонка би го облекла овој костим за капење?

  Храброст или лудост: Која Македонка би го облекла овој костим за капење?

Или е храбра или е луда, трето нема. Која македонка би го облекла овој костим за капење? Погледнете го видеото

Read Full Article

Филмско бегство на крава од кланица: Ја пробила оградата, му ја скршила раката на работникот и успеала да избега (ФОТО)

  Филмско бегство на крава од кланица: Ја пробила оградата, му ја скршила раката на работникот и успеала да избега (ФОТО)

Крава во Полска не била баш задоволна од одлуката на нејзиниот сопственик да ја однесе во кланица, па ја пробила

Read Full Article

НОВО