Забава

 Breaking News

ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

    ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

Вељко Ражнатовиќ, кој се ожени пред еден месец, оваа година нигде не отиде на Нова Година, туку со бремената сопруга Богдана и пријателите 2020 година ја дочека во својот дом,

Read Full Article

Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

    Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

Не застанува на пешачки, поминува на црвено, само да прашам, Ти дише во врат во банка, Се бутка на каса, прави гужва во амбуланта – Знаеш ли ја кој сум,

Read Full Article

Кога пристигна Заев во Кравари го пречека порака: Кики не пие нафта

    Кога пристигна Заев во Кравари го пречека порака: Кики не пие нафта

Зоран Заев при денешната негова посета на Кравари беше дочекан со порака од граѓаните на која пишува „Кики не пие нафта“ Тој во битолското село присуствува на настанот по повод

Read Full Article

Заев му се обрати на новинар со колега, па се насмевна и рече: Никогаш не се знае, можеби ќе си ги смениме местата

    Заев му се обрати на новинар со колега, па се насмевна и рече: Никогаш не се знае, можеби ќе си ги смениме местата

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција направи мал гаф нарекувајќи го еден од новинарите „колега“. Откако ја сфати грешката низ намсевка Заев кажа никогаш не се знае што може животот

Read Full Article

Излезе нов мега хит за ова лето: Одлази СЈО из нашег ружног града

  Излезе нов мега хит за ова лето: Одлази СЈО из нашег ружног града

Сашо Тасевски вечерва сними видео песна и ја објави на својот фејсбук профил. Тој и го зададе и насловот на

Read Full Article

ВИДЕО: Студентка решила со несекојдневен шорц да влезе во автобус, еве како реагираа патниците

  ВИДЕО: Студентка решила со несекојдневен шорц да влезе во автобус, еве како реагираа патниците

На друштвените мрежи се појави едно навистина забавно видео, кое до солзи ги насмеа сите. На видеото е прикажана девојка

Read Full Article

Величествено: Здраво пријатели – Македонско девојче од врвниот виолинист Андре Риу

  Величествено: Здраво пријатели – Македонско девојче од врвниот виолинист Андре Риу

Започна со поздрав на македонски јазик, Здраво пријатели, вели светски познатиот виолинист Андре Риу кој наскоро ќе има концерт во

Read Full Article

Видео: Не се прави „мангуп“ кога има поголеми од тебе…

  Видео: Не се прави „мангуп“ кога има поголеми од тебе…

Не се прави мангуп, бидејќи ќе се најде некој поголем од тебе, па не ќе знаеш каде да побегнеш. Во

Read Full Article

Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

  Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој вечерва доби 500.000 евра на спортска прогноза. Како

Read Full Article

ФОТО: Моцарт објави детали за прилепчанецот што фати половина милион евра: Напишал фамозни 7 тикети и ја добил најголемата добивка во Европа, 565 000 евра!

  ФОТО: Моцарт објави детали за прилепчанецот што фати половина милион евра: Напишал фамозни 7 тикети и ја добил најголемата добивка во Европа, 565 000 евра!

„(ИЗ)ВОНРЕДНИ ВЕСТИ! Вечерва го добивме балканскиот рекордер во обложувањето. Во Прилеп наш играч на 7 ливчиња освои вкупна добивка од

Read Full Article

НОВО