Забава

 Breaking News

Твитер: Да го ставиме Заев и директор на МКЦ и на банкнотата од 5.000 денари (фото)

    Твитер: Да го ставиме Заев и директор на МКЦ и на банкнотата од 5.000 денари (фото)

По реконструкцијата на Владата на премиерот Зоран Заев, корисниците на социјалната мрежа Твитер со бројни коментари за изборот на новите министри со најавената метла. Мнозинство од нив велат дека очекувале

Read Full Article

ВИДЕО: Студентка решила со несекојдневен шорц да влезе во автобус, еве како реагираа патниците

    ВИДЕО: Студентка решила со несекојдневен шорц да влезе во автобус, еве како реагираа патниците

На друштвените мрежи се појави едно навистина забавно видео, кое до солзи ги насмеа сите. На видеото е прикажана девојка во градски превоз, која изгледа многу пати доживеала непpистојни движења

Read Full Article

ВИДЕО: Ечеше песната Македонско девојче на концертот на Андре Риу

    ВИДЕО: Ечеше песната Македонско девојче на концертот на Андре Риу

Македонско девојче ечеше синоќа на концерот на мегапопуларниот диригент и виртуоз на виолина Андре Риу кој настапи во Вип aрената „Борис Трајковски“ во Скопје. Во полна сала, со расположена публика

Read Full Article

Моќен настап на Тамара, грмеше евровизиската сала (Видео)

    Моќен настап на Тамара, грмеше евровизиската сала (Видео)

Тамара Тодевска неспорно заслужува место во големото финале на Евровизија. Македонската пејачка со моќна изведба на инспиративната песна „Proud“ ја одушеви евровизиската публика низ целиот свет. Како што и беше

Read Full Article

ВИДЕО: Секоја чест, за Лени Кравиц нема „Северна“, само Македонија

  ВИДЕО: Секоја чест, за Лени Кравиц нема „Северна“, само Македонија

Светската музичка ѕвезда Лени Кравиц пред утрешниот концерт во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје се прошета низ центарот на

Read Full Article

Величествено: Здраво пријатели – Македонско девојче од врвниот виолинист Андре Риу

  Величествено: Здраво пријатели – Македонско девојче од врвниот виолинист Андре Риу

Започна со поздрав на македонски јазик, Здраво пријатели, вели светски познатиот виолинист Андре Риу кој наскоро ќе има концерт во

Read Full Article

Видео: Не се прави „мангуп“ кога има поголеми од тебе…

  Видео: Не се прави „мангуп“ кога има поголеми од тебе…

Не се прави мангуп, бидејќи ќе се најде некој поголем од тебе, па не ќе знаеш каде да побегнеш. Во

Read Full Article

Видео: Шефот не му ја исплатил платата на вработениот во Швицарска, па овој му ја среди колата со багер

  Видео: Шефот не му ја исплатил платата на вработениот во Швицарска, па овој му ја среди колата со багер

Сите ние работиме за плата, па кога нема да не исплатат за нашата сработена работа тоа ни причинува голема неправда.

Read Full Article

Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

  Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој вечерва доби 500.000 евра на спортска прогноза. Како

Read Full Article

ФОТО: Моцарт објави детали за прилепчанецот што фати половина милион евра: Напишал фамозни 7 тикети и ја добил најголемата добивка во Европа, 565 000 евра!

  ФОТО: Моцарт објави детали за прилепчанецот што фати половина милион евра: Напишал фамозни 7 тикети и ја добил најголемата добивка во Европа, 565 000 евра!

„(ИЗ)ВОНРЕДНИ ВЕСТИ! Вечерва го добивме балканскиот рекордер во обложувањето. Во Прилеп наш играч на 7 ливчиња освои вкупна добивка од

Read Full Article
1 2 3 32

НОВО