ВИДЕО

 Breaking News

ВИДЕО: Мицкоски му држи лекција на Заев, а тој го гледа со очите

    ВИДЕО: Мицкоски му држи лекција на Заев, а тој го гледа со очите

Кратка лекција му држи Мицкоски на Заев во синоќешниот говор на ТВ24, каде ги објаснува своите ставови за Гоце Делчев, како и за името. Мицкоски објави кратко видео од делот,

Read Full Article

Видео од моментот кога Димитров доби неочекуван гостин на пресот

    Видео од моментот кога Димитров доби неочекуван гостин на пресот

Министерот Никола Димитров си даваше прес, кога во еден момент во својство на граѓанин се појави портпаролот на ВМРО–ДПМНЕ каде на неконвенционален начин се обиде да му постави прашања на

Read Full Article

Заев од Гевгелија вели: И јас сум BMPO

    Заев од Гевгелија вели: И јас сум BMPO

Како се ближи 15 јули, така и говорите стануваат актуелни и табу теми, секој ден има по нешто ново. Така Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната граѓанска трибина на

Read Full Article

Утрово се огласи Љупчо: Денот недела ќе е неработен ден за секого

    Утрово се огласи Љупчо: Денот недела ќе е неработен ден за секого

Денот недела треба да е ден за семејството, ден за нашити најмили. Затоа денот недела ќе е неработен ден за секого, напиша на својата фејсбук страница Љупчо Николовски, каде објави

Read Full Article

Ново видео објави Мисајловски: Зоран, колку се два плус два

  Ново видео објави Мисајловски: Зоран, колку се два плус два

Носитеот Владо Мисајловски објави нов видео спот на својата фејсбук страница. Видеото е со наслов: Заев падна на испитот, во

Read Full Article

Детали: Ден Дончев пуштен од полициската станица, јавува Канал5

  Детали: Ден Дончев пуштен од полициската станица, јавува Канал5

Како што јавува Канал5, Екс директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев попладнево бил поканет да даде исказ во Полициската

Read Full Article

Која е вашата крајна дестинација – Било каде, само не тука

  Која е вашата крајна дестинација – Било каде, само не тука

На аеродромот вработената ја прашува патничката која е вашата крајна дестинација, а патничката одговара било каде само не тука, некаде

Read Full Article

Се огласи Нина преку видео обраќање со инфо за домашната платежна картичка

  Се огласи Нина преку видео обраќање со инфо за домашната платежна картичка

Преку видео вклучување во живо на фејсбук страницата на министерката за финансии, Нина Ангеловска кажа информации за домашната платежна картичка:

Read Full Article

Премиерот утрово се огласи со прес-конференција, еве што кажа

  Премиерот утрово се огласи со прес-конференција, еве што кажа

Техничкиот Премиер Оливер Спасовски уште вчера кажа дека нема да има митинзи и од врата до врата, туку преку онлајн

Read Full Article

Димитров: Не да се отселат во Германија, да останат и да имаат европски живот дома

  Димитров: Не да се отселат во Германија, да останат и да имаат европски живот дома

Јас за нашата домашна задача и огромна шанса преку пристапните преговори со ЕУ да си создаваме европски услови за живот

Read Full Article

НОВО