ВИДЕО

 Breaking News

Заев видео: Очекуваме чисто признавање на македонскиот јазик, на македонскиот народ

    Заев видео: Очекуваме чисто признавање на македонскиот јазик, на македонскиот народ

Очекуваме чисто признавање на македонскиот јазик, на македонскиот народ. За идентитетски прашања никаде во свет не се преговара. Ниту пак ние ќе преговараме. – Напиша премиерот Зоран Заев на својата

Read Full Article

Мила Царовска: Cледуваат интензивни обуки за наставниците и подготовка на наставните програми

    Мила Царовска: Cледуваат интензивни обуки за наставниците и подготовка на наставните програми

По завршување на широката дебата и носење на концепцијата следуваат интензивни обуки за наставниците и подготовка на наставните програми. Сигурна сум дека целосно подготвени ќе влеземе во имплементација со добро

Read Full Article

Погледнете како се славеше Водици во Охрид, видео од Стојан Стојановски

    Погледнете како се славеше Водици во Охрид, видео од Стојан Стојановски

Видео од само три минути, видео во кое е прикажана прославата на Водици лани во Охрид. Стојан Стојановски на својата страница напиша: Бог се јави! Да се потсетиме на Водици

Read Full Article

ВИДЕО: Снегот е тука, еве како врни вечерва снег во соседството, задолжителна зимска опрема за возачите

    ВИДЕО: Снегот е тука, еве како врни вечерва снег во соседството, задолжителна зимска опрема за возачите

На социјалните мрежи веќе кружат повеќе видеа, снег паѓа во голем дел од Србија, а во поедини краеви на граѓаните и возачите и задава големи пpoоблм. Возачите се советуваат да

Read Full Article

ВИДЕО: Вечерва пожарникарите и полицијата гасеа оган по дојава од граѓани

  ВИДЕО: Вечерва пожарникарите и полицијата гасеа оган по дојава од граѓани

Вечерва за Коледе, пожарникарите заедно со полицијата изгаснале оган, стои во насловот на видеото кое го објави водителот Јанко Илковски

Read Full Article

Целосно видео од музичкиот хепенинг во Општина Лозово

  Целосно видео од музичкиот хепенинг во Општина Лозово

Видео лајвот од музичкиот хепенинг во Општина Лозово, се пренесуваше онлајн на фејсбук страницата на градоначалникот. Таму следеа многу лајкови,

Read Full Article

ВИДЕО: Еве го моментот од извлекувањето на шпоретот во Лозово, голем поздрав и од Англија со една песна од Цеца

  ВИДЕО: Еве го моментот од извлекувањето на шпоретот во Лозово, голем поздрав и од Англија со една песна од Цеца

Голем поздрав од англија со една песна од Цеца, е хит коментарот кој што следеше додека беше извлечен шпоретот во

Read Full Article

Филипче вечерва објави моќен видео спот: Насмевката на децата е бесценета

  Филипче вечерва објави моќен видео спот: Насмевката на децата е бесценета

Насмевката на децата е бесценета. Нивното здравје е наша најголема радост. На дечињата кои се лекуваат на Детската клиника и

Read Full Article

Денеска Филипче сподели нов видео спот: Да ги прославиме празниците во кругот на најблиските и да ги почитуваме мерките

  Денеска Филипче сподели нов видео спот: Да ги прославиме празниците во кругот на најблиските и да ги почитуваме мерките

Денеска со хаѓтаг #ПразнувајОдговорно, министерот за Здравство, Венко Филипче објави нов видео спот. Во видео спотот, актерите покажуваат како треба

Read Full Article

ВИДЕО: Апасиев им одржа предавање по право во амфитеатарот на Собранието на Р.Македонија

  ВИДЕО: Апасиев им одржа предавање по право во амфитеатарот на Собранието на Р.Македонија

ПРЕДЛОГ ЗАКОНОТ ЗА “ГАМА” Е НЕВИДЕН ПРЕСЕДАН ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКОТО ПРАВО ОД АСНОМ ДО ДЕНЕС. Не само во Македонија,

Read Full Article

НОВО