ВИДЕО

 Breaking News

ВИДЕО: Врнежи од cнег на Плетвар и Стража, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

    ВИДЕО: Врнежи од cнег на Плетвар и Стража, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

од Авто Мото сојузот на Македонија известуваат дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Се бележат врнежи од снег со умерен интензитет на Старжа и Плетвар

Read Full Article

Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април

    Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на својата фејсбук страница објави видео запис со наслов: Коалицијата „Можеме“ е сигурен победник на 12-ти април, тој додава дека ова е најголемата коалиција, составена

Read Full Article

ВИДЕО: Се огласија камионџиите заглавени во Италија, а заборавени од Македонија

    ВИДЕО: Се огласија камионџиите заглавени во Италија, а заборавени од Македонија

Добар ден, ние сме професионални возачи од Македонија, со овие зборови започнува видео обраќањето на возачите кои сакаат да си дојдат дома. 31 камион се на Италјанско-Словенска граница, сакаат да

Read Full Article

ВИДЕО: ДИK побара побара одложување на изборите закажани во април

    ВИДЕО: ДИK побара побара одложување на изборите закажани во април

Видео од седницата на државната изборна комисија. На седницата е побарано пред утрешниот сосанок кај претседателот Стево Пендаровски, да се преиспита одлуката за одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа

Read Full Article

ВИДЕО: Весела бабичка го слави својот 94-ти роденден, а ова е нејзината желба

  ВИДЕО: Весела бабичка го слави својот 94-ти роденден, а ова е нејзината желба

Оваа бабичка го слави совојот 94-ти роденден. Корисничка објавила видео снимка на социјалната мрежа Тик Ток, на снимката е нејзината

Read Full Article

ВИДЕО: Како Охриѓанецот планира да го победи Струмичанецот во Струмица, Прилеп, Гевгелија, Кавадарци, Неготино и др.

  ВИДЕО: Како Охриѓанецот планира да го победи Струмичанецот во Струмица, Прилеп, Гевгелија, Кавадарци, Неготино и др.

Вечерва во емисијата Заспиј ако можеш на Алфа телевизија, во 22:30 часот, со новинарите Горан Момироски и Драган Милосављевич, гостин

Read Full Article

Јанушев објави видео за поранешниот министер за земјоделие Николовски

  Јанушев објави видео за поранешниот министер за земјоделие Николовски

Игор Јанушев, носител на листата од ВМРО-ДПМНЕ во третата ИЕ, вчера имаа телевизиски дуел во емисијата Топ Тема со поранешниот

Read Full Article

ВИДЕО: Претседателот Пендаровски со резерва за одржувањето на изборите на 12 април

  ВИДЕО: Претседателот Пендаровски со резерва за одржувањето на изборите на 12 април

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на прес конференција 40 минути се обрати до граѓаните. Тој сака да укаже на резерва на

Read Full Article

Видео од говорот на Дурловски: Да се врати достоинството на Македонецот

  Видео од говорот на Дурловски: Да се врати достоинството на Македонецот

Носителот на 5-тата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Игор Дурловски одржа краток говор пред присутните во Македонската филхармонија. Тој

Read Full Article

Им одржа kpатка леkциjа: Говоpот на пpофесорката Гоpдана Cилjановска-Дaвковa

  Им одржа kpатка леkциjа: Говоpот на пpофесорката Гоpдана Cилjановска-Дaвковa

Вчеравечер во Македонската филхармонија се одржа презентација на кaндидатите за пpaтеници од BMPO-ДПМНЕ, како и ноcителите на лиcти. Избopната eдиница

Read Full Article

НОВО