ВИДЕО

 Breaking News

Катица Јанева до вработените во СЈО: Додека ме гледате мене значи ќе постоиме, а јас без вас не одам никаде (Видео)

    Катица Јанева до вработените во СЈО: Додека ме гледате мене значи ќе постоиме, а јас без вас не одам никаде (Видео)

Што им порача Катица Јанева на вработените во СЈО на почетоците на институцијата што ја водеше. “Додека ме гледате мене значи ќе постоиме, а јас без вас не одам никаде”.

Read Full Article

Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

    Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од

Read Full Article

ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили

    ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили

Италијанското крајбрежје во средата беше погодено од силно невpeме, кое корнеше дрва од корен. Градот кој паѓал, нанел големи штeти врз автомобилите, кршејќи им ги шофершајбните и прозорите, а оштетил

Read Full Article

ВИДЕО: Дожд и поплави и во грчка, најмногу во омилените летувалишта на Халкидики, Пефкохори, Никити, Калитеа, Неи Пори, Нес Мармара и уште неколку места

    ВИДЕО: Дожд и поплави и во грчка, најмногу во омилените летувалишта на Халкидики, Пефкохори, Никити, Калитеа, Неи Пори, Нес Мармара и уште неколку места

Видео кое покажува силата на невремето во Грција. Неколку од омилениите локаци за летување на Македонците во Грција вечерва беа погодени од силно невреме. Според фотографии и видеа објавени на

Read Full Article

ВИДЕО: Имате клима или не, овој тpиk ќе ви помогне да разладите автомобил кој стоел на сонце

  ВИДЕО: Имате клима или не, овој тpиk ќе ви помогне да разладите автомобил кој стоел на сонце

Седнувањето во пеколно топол автомобил, не само што е мошне непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Воопшто

Read Full Article

ВИДЕО: Новиот автопат Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев, Заев нема ништо против ако има одлука, така и ќе остане

  ВИДЕО: Новиот автопат Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев, Заев нема ништо против ако има одлука, така и ќе остане

На новинарско прашање, дали планира да го преименува автопатот Миладиновци-Свети Николе- Штип со оглед на одлуката на претходната Влада која

Read Full Article

Захариева: Гоце Делчев бил бугарин, се борел за автономија на Македонија, не треба да се караме за него, тој треба да не обединува, а не да не разделува

  Захариева: Гоце Делчев бил бугарин, се борел за автономија на Македонија, не треба да се караме за него, тој треба да не обединува, а не да не разделува

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, вели дека Гоце Делчев е заедничка историска личност за Македонија и Бугарија

Read Full Article

Тоше во 2003 од срце и душа ја пееше државната химна „Денес над Македонија“ на градски

  Тоше во 2003 од срце и душа ја пееше државната химна „Денес над Македонија“ на градски

На градскиот стадион во Скопје, во 2003 година, на натпреварот помеѓу Македонија и Англија, нашиот Тоше од срце ја пееше

Read Full Article

ВИДЕО: Во Хрватска е снимена најдолгата европска змиja, пливала во морето, па се обидела да се качи на чамец

  ВИДЕО: Во Хрватска е снимена најдолгата европска змиja, пливала во морето, па се обидела да се качи на чамец

На друштвените мрежи во Хрватска се појави фотографија од змиja која плива во морето и се обидува да се качи

Read Full Article

Македонска свадба во Солун, видео кое ќе ве нaeжи

  Македонска свадба во Солун, видео кое ќе ве нaeжи

На фан страницата на Фејсбук Македонска колиција се објави видео од македонска свадба во Солун. Видеото е проследено со насловот:

Read Full Article
1 2 3 93

НОВО