Свет

Северна Кореја од подморница неуспешно лансира балистичка ракета

    Северна Кореја од подморница неуспешно лансира балистичка ракета

Севернокорејска балистичка ракета испукана од подморница, падна во морето во рана етапа од летот, соопшти јужнокорејскиот Генералштаб. Лансирањето се случи ден по одлука на САД и Јужна Кореја за распоредување

Read Full Article

Хаос во Далас: снајперист на протест уби 4 полицајци, 11 се ранети (ВИДЕО)

    Хаос во Далас: снајперист на протест уби 4 полицајци, 11 се ранети (ВИДЕО)

Четири полицајци од градот Далас во САД загинаа денеска од снајперски оган кој за време на протестите против полицијата за убиството на афро-американец се одржаа вчера на улиците на Далас.

Read Full Article

Во Москва дрон сними пар како имаат секс на црковна камбанарија (ВИДЕО)

    Во Москва дрон сними пар како имаат секс на црковна камбанарија (ВИДЕО)

Корисник на ЈуТјуб и љубител на дронови случајно со камерата на своето беспилотно летало наместо прекрасниот пејсаж на градот Торжок, на околу 200 км. од Москва, сними секс сцена на

Read Full Article

ГАЗАТ ЕДНИ ВРЗ ДРУГИ: Погледнете го бруталниот тренинг на руските елитни специјални единици!

    ГАЗАТ ЕДНИ ВРЗ ДРУГИ: Погледнете го бруталниот тренинг на руските елитни специјални единици!

Да се биде руски специјалец не е лесно – тоа не може да биде секој! Овие снимки на кои се забележани нивните рутниски вежби ќе ве уверат во тоа. На

Read Full Article

Путин го зебава американскиот државен секретар! Видео!

  Путин го зебава американскиот државен секретар! Видео!

Леле како го изработи како мало дете! Шо така сам со ташничето? Преведувачите едвај се воздржаа да не се изнасмеат!…

Read Full Article

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Видео од експлозијата на еден од терористите во Истанбул

  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Видео од експлозијата на еден од терористите во Истанбул

Предупредување: Видеото содржи вознемирувачка содржина. За лица под 16 годишна возраст потребно е надзор од родител или старател. Видеото е

Read Full Article

Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)

  Бомба на аеродромот Ататурк во Истанбул, најмалку 10 загинати (ВИДЕО)

На главниот меѓународен аеродромот Кемал Ататурк во Истанбул вечерва се случи експлозија. Си Ен Ен Турк јавува дека се работи

Read Full Article

Путин и се закани на Турција: Ако не ја оставите Сирија на мира, ќе го донесам христијанството во Истамбул!!!

  Путин и се закани на Турција: Ако не ја оставите Сирија на мира, ќе го донесам христијанството во Истамбул!!!

Според  државната телевизија  Россия-24, претседателот Владимир Путин се обрати пред делегацијата на Украинската Православна Црква и повтори дека ништо не

Read Full Article

Британија излегува од ЕУ! Дејвид Камерон даде оставка! Видео!

  Британија излегува од ЕУ! Дејвид Камерон даде оставка! Видео!

Британците на вчерашниот референдум се изјаснија за напуштање на ЕУ, објави утрово Би-Би-Си. Според резултатите од преброените гласови од сите

Read Full Article

Акција во Брисел: уапсени 12 терористи поради планирање на нови напади (ФОТО+ВИДЕО)

  Акција во Брисел: уапсени 12 терористи поради планирање на нови напади (ФОТО+ВИДЕО)

Во Брисел, по полициската рација во 40 домови ширум Белгија, уапсени се 12 лица поради сомнеж дека планирале нови напади,

Read Full Article

НОВО