Свет

ХААРП антените се на само 430 километри од Скопје! Белград не смее да ги тргне до 2050 година!

    ХААРП антените се на само 430 километри од Скопје! Белград не смее да ги тргне до 2050 година!

Српска „Правда“ уште во 2012 година објави дека седиштето на ХААРП во Аљаска донело одлука на 12. октомври да се изврши генерална проба за способноста на ХААРП  да врши влијание

Read Full Article

Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)

    Снимен моментот на експлозијата на авионот со 270 патници (ВИДЕО)

Снимен е моментот на експлозијата на авионот во Дубаи со 275 патници кој експлодираше при слетувањето. Патнички авион се запалил на писта на аеродром во Дубаи, а инцинетот се случил

Read Full Article

ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“

    ИСИС му се закани на Путин: „Слушај ти, ќе дојдеме и ќе ве убиеме во вашите дворови“

Исламската држава преку видео снимка ги повика своите борци на џихад против Русија. – Слушај Путине, ќе дојдеме во Русија и ќе ве истепаме во вашите домови. Браќа, тргнете во

Read Full Article

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)

    СЕ ПОЈАВИ СНИМКА: Вака француските специјалци ги убија џихадистите во црквата (ВИДЕО)

Драматичниот момент во кој полицајци убија двајца џихадисти пред црквата во која претходно заклаа свештеник беше објавен денеска на француски портал. Видеото го снимил тинејџер од својата спална соба. На

Read Full Article

Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

  Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

Ал џезира Турк објави снимка од полициска акција на истанбулскиот аеродром на 15 јули, денот на обидот за државен удар

Read Full Article

Нова бомба во Германија: бомбаш се разнел пред преполна сала во јужниот германски град Ансбах

  Нова бомба во Германија: бомбаш се разнел пред преполна сала во јужниот германски град Ансбах

Станува збор за 27 годишен сириски бегалец кој пристигнал во Германија пред две години. Нему пред една година му било

Read Full Article

Уапсените пучисти мораат да гледаат во сликата на Ердоган за да ја научат лекцијата(ФОТО)

  Уапсените пучисти мораат да гледаат во сликата на Ердоган за да ја научат лекцијата(ФОТО)

Војниците кои се уапсени  по неуспешниот воен удар во Турција изјавилe дека мислеле дека ќе учествуваат во воена вежба. Како

Read Full Article

Пилоти заслепени од ласер при слетување во Рамштајн

  Пилоти заслепени од ласер при слетување во Рамштајн

Пилоти на авион Ер Форс Ц -17 кои што слетувале на авиобазата Рамштајн на Северноатланската алијанса биле денеска заслепени од

Read Full Article

Отишле во Ница за одмор од соништата, но за жал нивниот живот згасна на улиците

  Отишле во Ница за одмор од соништата, но за жал нивниот живот згасна на улиците

Американецот Шон Копеленд (51) и неговиот син Броди (11) во Ница дошле на „одмор од соништата“, а нивниот живот згасна

Read Full Article

ИСИС собори руски воен хеликоптер во Сирија – Видео од уривањето

  ИСИС собори руски воен хеликоптер во Сирија – Видео од уривањето

Припадници на терористичката група Исламска држава урнаа руски воен хеликоптер над територијата на Сирија, при што загина двајцата негови пилоти,

Read Full Article

НОВО