Свет

Голема воена вежба на руската армија „Кавказ 2016“, учествуваат 12.000 војници, вклучен и Крим (ВИДЕО)

    Голема воена вежба на руската армија „Кавказ 2016“, учествуваат 12.000 војници, вклучен и Крим (ВИДЕО)

Руската војска ја почна големата воена вежба за тестирање на борбената готовност и соработка меѓу различни воени родови на југот на Русија. Во вежбата учествуваат 12.000 војници од морнарицата, десантните

Read Full Article

ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: Починати лица, удавени животни и многу сообраќајни несреќи

    ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: Починати лица, удавени животни и многу сообраќајни несреќи

Најмалку три лица загинаа и едно се води како исчезнато во полавите што го зафатија југоисточниот дел на Пелопонез, соопштија денеска грчките власти. Една 62 годишна жена која имала проблеми со

Read Full Article

Страшна сообраќајка во Москва – Загина возачот на Путин со 40 год. искуство! (ВИДЕО)

    Страшна сообраќајка во Москва – Загина возачот на Путин со 40 год. искуство! (ВИДЕО)

Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Во страшна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше

Read Full Article

СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: Македонец загина, десетици наши туристи повредени, неколку се борат за живот (ФОТО/ВИДЕО)

    СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: Македонец загина, десетици наши туристи повредени, неколку се борат за живот (ФОТО/ВИДЕО)

Еден македонски турист загина, а најмалку 38 се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во близина на градот Текирдаг. Како што објавуваат турските медиуми, македонски туристички автобус, кој се

Read Full Article

САД ОТКРИВА: Ова е најопасното оружје на Путин а не е ни тенк ни авион!

  САД ОТКРИВА: Ова е најопасното оружје на Путин а не е ни тенк ни авион!

Аналитичарите на “Њу Јорк Тајмс” откриваат дека Русија е фокусирана во “војанта на информации” и  за неа интернетот претставува клучно

Read Full Article

Владимир Путин уапсен во Флорида (ФОТО)

  Владимир Путин уапсен во Флорида (ФОТО)

Владимир Путин е уапсен во САД! Го уапсила полиција на Вест палм, Флорида. Полицијата го уапсила заради малтретирање на работници

Read Full Article

Чешка ги предупреди граѓаните: Вооружете се и подгответе се за најлошото

  Чешка ги предупреди граѓаните: Вооружете се и подгответе се за најлошото

Во неделата германската влада донела нов план за цивилна одбрана, за правење залихи на храна и вода доволни за десетина

Read Full Article

Спречен атентат врз Ангела Меркел во Прага – Мерцедес влетал во автомобилската придружба на германската канцеларка!

  Спречен атентат врз Ангела Меркел во Прага – Мерцедес влетал во автомобилската придружба на германската канцеларка!

Чешката полиција уапсила вооружен маж кој се обидел да влезе во колоната со возила во која што била Ангела Меркел,

Read Full Article

ЦРВЕНА ТРЕВОГА: Путин ја крена војската во состојба на борбена готовност и објави снимки (ВИДЕО)

  ЦРВЕНА ТРЕВОГА: Путин ја крена војската во состојба на борбена готовност и објави снимки (ВИДЕО)

Претседателот на Русија и врховен командант на оружените сили Владимир Путин донесе одлука за нова вонредна проверка на борбената готовност

Read Full Article

Турција на нозе – Терористички напад врз лидерот на турската опозиција (ВИДЕО)

  Турција на нозе – Терористички напад врз лидерот на турската опозиција (ВИДЕО)

Врз неговиот конвој возила непознати лица почнале да пукаат со огнено оружје, по што неговото обезбедување морало да возврати, погледнете

Read Full Article

НОВО