Свет

Го уапсија кралот на дрогата – Она што го пронајдоа под кадата ги шокираше!

    Го уапсија кралот на дрогата – Она што го пронајдоа под кадата ги шокираше!

Најмоќниот дилер на дрога 13 години живееше во тајност. Беше познат по тоа што користеше напредна технологија во своите криминални активности. А потоа го уапсија и го претресија неговиот стан.

Read Full Article

Паднаа маските: Командантот на Исламската држава е американски спeцијалец

    Паднаа маските: Командантот на Исламската држава е американски спeцијалец

Омар ал Сишани, командант на Исламската држава, обучуван од страна на специјалните единици на САД во Грузија во периодот од 2006 до 2010 година – вест која ги бранува сите

Read Full Article

Клинтон на првата дебата носела слушалка во своето уво?! (ФОТО)

    Клинтон на првата дебата носела слушалка во своето уво?! (ФОТО)

Откако светските медиуми ја прогласија за победник на првата дебата каде ги соочи своите ставови со противникот Доналд Трамп. Кратко потоа, се појавила теорија дека Хилари Клинтон мамела за време

Read Full Article

Тој знае кој ќе биде идниот претседател на САД: Никогаш не погрешил во последните 32 години

    Тој знае кој ќе биде идниот претседател на САД: Никогаш не погрешил во последните 32 години

Никој не може да биде сигурен околу тоа кој ќе победи на 8-ми ноември на претседателските избори во САД, но еден човек е прилично уверен и вели дека знае кој

Read Full Article

Тој знае кој ќе биде идниот претседател на САД: Никогаш не погрешил во последните 32 години

  Тој знае кој ќе биде идниот претседател на САД: Никогаш не погрешил во последните 32 години

Никој не може да биде сигурен околу тоа кој ќе победи на 8-ми ноември на претседателските избори во САД, но

Read Full Article

Прво соочување Клинтон-Трамп (вечерва во живо на ТВ НОВА)

  Прво соочување Клинтон-Трамп (вечерва во живо на ТВ НОВА)

Доналд Трамп и Хилари Клинтон денеска во 21 часот по источноамериканско време (утре во 3 часот по македонско време) ќе

Read Full Article

Вака изгледа ќерката на Владимир Путин: Откриена најдобро чуваната светска тајна !

  Вака изгледа ќерката на Владимир Путин: Откриена најдобро чуваната светска тајна !

Идентитетот на ќерката на рускиот претседател долги години се чуваше во тајност. За нејзиното име се појавија претпоставки а физичкиот

Read Full Article

Големи поплави во Северна Кореја: САД не нападна со тајно оружје (ВИДЕО)

  Големи поплави во Северна Кореја: САД не нападна со тајно оружје (ВИДЕО)

Поплавите во Северна Кореја кои се проширија на северо-исток по територијата на државата однесоа повеќе од 100 животи. Ова е

Read Full Article

Се топи: Арктикот останува без мраз веќе во летото 2030 година

  Се топи: Арктикот останува без мраз веќе во летото 2030 година

Мразот на Арктикот ова лето се намали на второто најниско ниво откако научниците почнаа да ја следат неговата состојба по

Read Full Article

СЕ РАЗНЕСЕ СЕБЕ СИ И ДРУГАРИТЕ: Џихадист правеше селфи и експлодира (ВИДЕО)

  СЕ РАЗНЕСЕ СЕБЕ СИ И ДРУГАРИТЕ: Џихадист правеше селфи и експлодира (ВИДЕО)

Припадник на џихадистите од Сирија правел селфи за време на една седенка со другарите, а потоа му експлодирал телефонот. Припадниците

Read Full Article

НОВО