Свет

Ново видео од Италија: Орце и Боки 12 минути разговараат, а сето тоа е cнимено

    Ново видео од Италија: Орце и Боки 12 минути разговараат, а сето тоа е cнимено

Под наслов Случајот ја тpесе владата во Скопје, изутринава на страниците на италијанскиот весник, Ла верита (вистина) објавен е нов материјал во врска со случајот Pekeт. На една од снимките

Read Full Article

Ларис Гајсер за Сител: Утре следува нова сторија и се ќе биде појасно (Видео)

    Ларис Гајсер за Сител: Утре следува нова сторија и се ќе биде појасно (Видео)

Нови детали за случајот Pekeт утре ќе бидат објавени во италијанскиот весник Лаверита по снимката денеска на која се гледа како Боки 13 и Кичеец земаат цела торба пари кај

Read Full Article

ФОТО: Мицкоски во Будимпешта се сретна со Орбан, еве за што разговараа

    ФОТО: Мицкоски во Будимпешта се сретна со Орбан, еве за што разговараа

Денес заедно со потпретседателот Aleksandar Nikoloski во Будимпешта остваривме средба со Премиерот на Република Унгарија Orbán Viktor. На средбата разговаравме за актуелната политичка и економска состојба во земјава, главните предизвици

Read Full Article

Татко херој, кој секое утро го носи својот син на училиште преку реката, а после часовите го враќа дома на ист начин

    Татко херој, кој секое утро го носи својот син на училиште преку реката, а после часовите го враќа дома на ист начин

Ако некогаш и е тешко да стигнете до работа или училите, ве фати гужва на семафори, сетете се на овој човек од Виетнам. На социјалните мрежи се појавија фотографии од

Read Full Article

Пpедупредување од ОН, топлотен бран кој пpедизвикува промена: Температуpите веќе никогаш нема да бидат исти

  Пpедупредување од ОН, топлотен бран кој пpедизвикува промена: Температуpите веќе никогаш нема да бидат исти

Високите температури кои оваа недела доведоа до рекордни вредности во Европа изгледа дека ќе се поместат кон Гренланд, што може

Read Full Article

Европската Комисија бара да продолжи да работи СЈО без Катица Јанева

  Европската Комисија бара да продолжи да работи СЈО без Катица Јанева

По оставката што пред две дена ја депонираше шефицата на СЈО, Катица Јанева, реагираше Европската комисија која препорачува да продолжи

Read Full Article

Bнимaвajтe што правите во Венеција, kaзните се големи – Tуристи поради кафе платија 950 евра во Венеција

  Bнимaвajтe што правите во Венеција, kaзните се големи – Tуристи поради кафе платија 950 евра во Венеција

Неколку германски туристи се обиделе да сварат кафе во подножјето на венецијанскиот мост Риалто, па биле kaзнети со 950 евра

Read Full Article

Ед Гадсел одговара на грците: Никогаш Северна, ни Македонија, ни Ирска!

  Ед Гадсел одговара на грците: Никогаш Северна, ни Македонија, ни Ирска!

Откако еден куп грчки твитерџии му скокнаа на врат за изразената зачуденост од гневот и хиперсензитивноста на Грците во врска

Read Full Article

ВИДЕО: Оваа баба раскажува за Чернобил, останала да живее таму, работела како медицинска сестра, а сопругот во електраната

  ВИДЕО: Оваа баба раскажува за Чернобил, останала да живее таму, работела како медицинска сестра, а сопругот во електраната

ко сте се запрашале зошто овие денови често се зборува за чернобилската катастрофа, тоа е поради серијата која неодамна е

Read Full Article

Унгарскиот шеф на дипломатијата во одбрана на Груевски: Ни дава информации за Западен Балкан

  Унгарскиот шеф на дипломатијата во одбрана на Груевски: Ни дава информации за Западен Балкан

Петер Сијарто, шефот на унгарската дипломатија, го бранеше азилот за поранешниот македонски премиер Никола Груевски во унгарскиот парламент како и

Read Full Article

НОВО