Спорт

 Breaking News

И без две победи Македонија може во полуфинале

    И без две победи Македонија може во полуфинале

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речи си неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас би ни одговарале. Извесно е

Read Full Article

Лудо сценарио: И без две победи Македонија може во полуфинале

    Лудо сценарио: И без две победи Македонија може во полуфинале

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речи си неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас би ни одговарале. Извесно е

Read Full Article

Пронајдете ја разликата: Црногорците навиваат за победникот, а Македонците за – себе!

    Пронајдете ја разликата: Црногорците навиваат за победникот, а Македонците за – себе!

Црна Гора има освоено една титула на Европското првенство(ЕП) за жени во 2012 година, како и две титули во Европа со тимот на Будуќност додека нашата чест ја брани Кометал

Read Full Article

Вујовиќ: Да знаев дека Македонија ќе биде пред Германија, ќе играв обложувалница

    Вујовиќ: Да знаев дека Македонија ќе биде пред Германија, ќе играв обложувалница

Словенечкиот селектор, Веселин Вујовиќ денеска слави роденден, па одлучи да излезе со интересна изјава во јавноста. Тој во последната изјава и посака медал на Македонија, но истакна и дека верува

Read Full Article

Германски навивачи ни честитаат со „Излези момче право на тераса и поздрави ја Гоцевата раса“

  Германски навивачи ни честитаат со „Излези момче право на тераса и поздрави ја Гоцевата раса“

Германски навивачи, облечени во дресови на својата репрезентација, спортски ја поздравија македонската репрезентација. И двете репрезентации имаа достојна помош од

Read Full Article

Последниот тајм-аут: Цепелин? Не, не! А, ЛАЖЕН ЦЕПЕЛИН? (ВИДЕО)

  Последниот тајм-аут: Цепелин? Не, не! А, ЛАЖЕН ЦЕПЕЛИН? (ВИДЕО)

Раул Гонзалез уште еднаш ја покажа својата тренерска генијалност на натпреварот против Германија. Комплетно го отсече европскиот првак, а Македонија

Read Full Article

Во живо од соблекувалната на Македонската ракометна репрезентација (Видео)

  Во живо од соблекувалната на Македонската ракометна репрезентација (Видео)

Погледнете ја атмосферата во соблекувалната на Македонската ракометна репрезентација! Видео:

Read Full Article

ЕХФ направи специјално видео за македонските навивачи, да се наежиш! (ВИДЕО)

  ЕХФ направи специјално видео за македонските навивачи, да се наежиш! (ВИДЕО)

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините, кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто, тоа

Read Full Article

Голема пресвртница пред натпреварот со Германија – Раул го извади Филип Лазаров од составот

  Голема пресвртница пред натпреварот со Германија – Раул го извади Филип Лазаров од составот

Голема пресвртница пред натпреварот со Германија – Раул го извади Филип Лазаров од составот Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија,

Read Full Article

Македонија казнета – Ракометарите носеле лоши гаќи и чорапи!

  Македонија казнета – Ракометарите носеле лоши гаќи и чорапи!

Ракометната федерација на Македонија ќе треба да плати казна за гаќичките на македонските ракометари. Како што објавува Екипа, РФМ ќе биде

Read Full Article

НОВО