Спорт

 Breaking News

МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО КОРЕЈА

    МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО КОРЕЈА

Македонија на Зимските Олимписки Игри ќе ја претставуваат 17-годишната Викторија Тодоровска во нордиско скијање (10 километри), 19 годишниот Ставре Јада во нордиско скијање (15 километри и спринт) и Антонио Ристевски

Read Full Article

Ставре Јада го развиори македонското знаме на отворањето на ЗОИ

    Ставре Јада го развиори македонското знаме на отворањето на ЗОИ

Ставре Јада, еден од тројцата македонски олимпијци кои ја претставуваат Македонија на Зимските олимписки игри (ЗОИ) кои се отворени денеска во Пјонјанг, го развиори македонското знаме на свеченото дефиле. Македонија

Read Full Article

Лазаров: Не ја оставам оваа Македонија!

    Лазаров: Не ја оставам оваа Македонија!

Видовме пробна верзија на „Македонија без Лазаров“ и не дај Боже наскоро да го гледаме целиот „филм“. Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, по повредата на ЕП во Хратска

Read Full Article

Ракометарите на германски „Ратинген” ја прославија победата пеејќи „Излези момче”! (ВИДЕО)

    Ракометарите на германски „Ратинген” ја прославија победата пеејќи „Излези момче”! (ВИДЕО)

Ракометарите на германскиот тим “Ратинген” ја прославија победата во првенството пеејќи ја “Излези момче”. Ако се прашувате од каде ја научиле оваа песна, одговорот е едноставен. Ацо Јоновски е главната

Read Full Article

Штип на нозе, од нигде-никаде пристигна Ибрахимовиќ – Откриена причината за неговата посета (фото)

  Штип на нозе, од нигде-никаде пристигна Ибрахимовиќ – Откриена причината за неговата посета (фото)

Златан Ибрахимовиќ, еден од најдобрите фудбалери во светот, се наоѓа во мистериозна посета на Македонија, а фановите веќе почнаа да

Read Full Article

Гордо Македонци… Херојството никогаш не згаснува! (Видео)

  Гордо Македонци… Херојството никогаш не згаснува! (Видео)

Македонија го заврши настапот на Европското првенство во Хрватска. Остануваат пред нас анализи за сработеното, реализираните очекувања или не…, но

Read Full Article

Трагичарот Манасков „леташе“ за да го постигне голот на натпреварот! (ВИДЕО)

  Трагичарот Манасков „леташе“ за да го постигне голот на натпреварот! (ВИДЕО)

Еден од несреќните актери во историскиот дуел со Чешка, Дејан Манасков лесно можеше да биде херој. При 23-23, крилото на

Read Full Article

Малата Стефанија напиша стихотворба за ракометарите (Фото)

  Малата Стефанија напиша стихотворба за ракометарите (Фото)

Настапите на нашата ракометна селекција која секоја година е дел од големите натпреварување ги следат и старо и младо и

Read Full Article

Mакедонија без капитенот никогаш не била помоќна!

  Mакедонија без капитенот никогаш не била помоќна!

Македонија е доведена во ретка ситуација да игра решавачки натпревар за висок пласман на едно првенство, а Кире Лазаров да

Read Full Article

АЈДЕ МОМЦИ МАКЕДОНЦИ ГАЗЕТЕ! ЧЕШКА ПРЕД КОЛАПС!

  АЈДЕ МОМЦИ МАКЕДОНЦИ ГАЗЕТЕ! ЧЕШКА ПРЕД КОЛАПС!

Старт на второто полувреме и уште подобра игра на нашата репрезентација. Од 13:11 на полувремето сега Македонија води со 22:20.

Read Full Article

НОВО