Спорт

 Breaking News

Селекторот Милевски и фудбалерите Трајковски и Барди ќе добијат дипломатски пасоши од МНР

    Селекторот Милевски и фудбалерите Трајковски и Барди ќе добијат дипломатски пасоши од МНР

Од Министерството за надворешни работи, дипломатски пасоши ќе добијат двајца фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Енис Барди, како и селекторот Боби Милевски, соопшти на денешниот брифинг со новинарите министерот за

Read Full Article

ФОТО: Браво, Трајковски си го зема најголемиот подарок од Ренцо Барбера и го донесе во Македонија

    ФОТО: Браво, Трајковски си го зема најголемиот подарок од Ренцо Барбера и го донесе во Македонија

Александар Трајковски стана најголемиот кош мар за аѕурите и ги елиминираше од баражот за Мундијалот во Катар, а при враќањето во Македонија си го донесе најголемиот подарок од Ренцо Барбера.

Read Full Article

Лавовска победа: Македонија ја победи Италија и ќе игра за Светското првенство

    Лавовска победа: Македонија ја победи Италија и ќе игра за Светското првенство

Нашата Македонија ќе игра во вторник во Порто против Португалија во финалето на плеј-офот за пласман на Светско првенство и само еден чекор ја дели од место во Катар. Во

Read Full Article

Што е следно, нов ckандал со Австралија Опен, на русинката и забpaнија да игра иако е вakциниpaна

    Што е следно, нов ckандал со Австралија Опен, на русинката и забpaнија да игра иако е вakциниpaна

Денес започна Австралија Опен, но стартот и случувањата во Мелбурн и натаму се во сенка поради речиси двонеделната сага околу Новак Ѓоковиќ. На крајот сè заврши така што првиот тенисер

Read Full Article

Браво, мачето Кес ја даде прогнозата за денешниот меч на Македонија со Австрија

  Браво, мачето Кес ја даде прогнозата за денешниот меч на Македонија со Австрија

Мачето Кес која стана хит на почетокот на ова Европско првество со своите пpoгнози на натпреварите на континенталното првенство, „тип

Read Full Article

Горд Македонец, капа долу коментатору, ти си нашиот херој вечерва кој што ни ја врати гордоста

  Горд Македонец, капа долу коментатору, ти си нашиот херој вечерва кој што ни ја врати гордоста

Пласманот на македонската фудбалска репрезентација на завршницата на Европското првенство предизвика бура од емоции во целата јавност. Но, голем број

Read Full Article

Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан

  Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан

Меѓу многумината кои го коментираа неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ е и Барбара Шет Игл, поранешната австралиска

Read Full Article

Ким Џонг Ун се појави да ги поздрави навивачите на ЗОИ од Северна Кореја, а тие кога ги виделе занемеле (Видео)

  Ким Џонг Ун се појави да ги поздрави навивачите на ЗОИ од Северна Кореја, а тие кога ги виделе занемеле (Видео)

Навивачите на Северна Кореја останаа без зборови на бината. Не знаеа како да реагираат? За нив ова се случува прв

Read Full Article

МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО КОРЕЈА

  МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО КОРЕЈА

Македонија на Зимските Олимписки Игри ќе ја претставуваат 17-годишната Викторија Тодоровска во нордиско скијање (10 километри), 19 годишниот Ставре Јада

Read Full Article

Ставре Јада го развиори македонското знаме на отворањето на ЗОИ

  Ставре Јада го развиори македонското знаме на отворањето на ЗОИ

Ставре Јада, еден од тројцата македонски олимпијци кои ја претставуваат Македонија на Зимските олимписки игри (ЗОИ) кои се отворени денеска

Read Full Article
1 2 3 10

НОВО