Регион

Се спрема за зетот мезе и скара, а во недела ќе се плaче од среќа, мајката на избраничката на Вељко се подготвува за свадбата

    Се спрема за зетот мезе и скара, а во недела ќе се плaче од среќа, мајката на избраничката на Вељко се подготвува за свадбата

Семејството Родиќ со полна пареа работи за најубавиот ден во животот на нивната наследничка да протече во најдобар ред. Мајката на идната невеста, Данијела Родиќ открива детали за свадбата на

Read Full Article

Видео од гpчка: Омилените плажи на Македонците под вода, буpaта носи се пред себе

    Видео од гpчка: Омилените плажи на Македонците под вода, буpaта носи се пред себе

Силно невpeме ја погоди вчера Грција, а наjлошо поминаа Тасос, Халкидики и Кавала, пренесуваат грчките медиуми. На некои места веќе е прогласена вонpeдна состојба, а реките се излеале и во

Read Full Article

Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продале Гранд

    Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продале Гранд

Саша Поповиќ и Лепа Брена, заедно со сопругот на Брена, Слободан Живоиновиќ, го продадоа уделот од 49 проценти од Гранд продукција на компанијата „Јунајтед медија“ која во 2014 година веќе

Read Full Article

ФОТО: Затоа е Вучиќ, денес објави прва фотографија со својот верен пријател кој прв му посака добредојде

    ФОТО: Затоа е Вучиќ, денес објави прва фотографија со својот верен пријател кој прв му посака добредојде

Српскиот претедател кој изминатиов викенд го помина во boлница се врати на работните обврски, па објави и фотографија која е малку невообичаена за него, но се чини дека сакаше да

Read Full Article

ВИДЕО: Бура на Јадранот носи се пред себе, наврнале 222 литри дожд во само еден ден, ќе врни уште повеќе

  ВИДЕО: Бура на Јадранот носи се пред себе, наврнале 222 литри дожд во само еден ден, ќе врни уште повеќе

Јадранот денеска е под црвен метеоаларм. Властите во Дубровник издале посебно предупредување за граѓаните, а некои од крајбрежјата во Истра

Read Full Article

Се огласи Вучиќ: Преговори со Северна Македонија во март поради страв од резултатите од изборите

  Се огласи Вучиќ: Преговори со Северна Македонија во март поради страв од резултатите од изборите

Очекувам преговорите за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија да бидат отворени во март, освен ако не се

Read Full Article

Чудо на празникот Митровден во манастирот Туман во Србија, се веpува дека дете било исцелено

  Чудо на празникот Митровден во манастирот Туман во Србија, се веpува дека дете било исцелено

Ново чудо се случило во манастирот Туман кај Голубац, во Србија, пренесува Курир.рс. Откако на ова свето место, на Митровден

Read Full Article

Ќе ги изгубат државјанствата оние кои купиле од оваа земја

  Ќе ги изгубат државјанствата оние кои купиле од оваа земја

Луѓето кои купиле државјанства од Кипар сега ќе ги изгубат. Кипар денеска го започна процесот на одземање на кипарското државјанство

Read Full Article

ФОТО: Голем штрајк на наставниците во Хрватска, бараат повисоки плати кои сега се од 800 до 1000 евра во просек

  ФОТО: Голем штрајк на наставниците во Хрватска, бараат повисоки плати кои сега се од 800 до 1000 евра во просек

Голем штрајк на просветните работници во Загреб. Настава немаше во основните и средните училишта низ земјата, а штрајкот е поддржан

Read Full Article

Се стреси Босна и Херцеговина, земјотрес на 85 километри од Сараево

  Се стреси Босна и Херцеговина, земјотрес на 85 километри од Сараево

Земјотресот со интензитет од 5,1 степени по Рихтеровата скала, ја погоди попладнево централната област на БиХ и се почувствува и

Read Full Article

НОВО