Политика

 Breaking News

Наскоро три нови инвестиции во Битола, Велес и Охрид – 2500 нови работни места

    Наскоро три нови инвестиции во Битола, Велес и Охрид – 2500 нови работни места

„Одлична вест! Наскоро три инвестиции во три различни градови, Битола, Велес, Охрид и над 2500 нови работни места…“ Ова на својата фејсбук страница денеска го најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола

Read Full Article

СПАСОВСКИ: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

    СПАСОВСКИ: Безбедносната ситуација во Кумановско е стабилна

Генерално треба да се знае дека државата треба да оддели повеќе пари за да имаме добро Министерство за внатрешни работи, изјави Спасовски Безбедносната состојба во Општина Куманово е стабилна, мирна

Read Full Article

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Гнида!

    КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Гнида!

Едно момче на село го задолжил татко му да ја изрине шталата каде што биле сместени нивните крави. Чистејќи ја така шталата, дошол до една крава која нон-стоп мафтала со

Read Full Article

Павле Трајанов: Далеку од памет е да се каже дека јас сум го следел ВМРО-ДПМНЕ

    Павле Трајанов: Далеку од памет е да се каже дека јас сум го следел ВМРО-ДПМНЕ

Екс министерот за внатрешни работи од владата на Љубчо Георгиевски, Павле Трајанов негира дека има каква било поврзаност со идеолошкото следење на ВМРО ДПМНЕ како партија во периодот од 1998

Read Full Article

Тајните служби го следеле ВМРО-ДПМНЕ и нејзините нај експонирани членови до јуни 2000 година

  Тајните служби го следеле ВМРО-ДПМНЕ и нејзините нај експонирани членови до јуни 2000 година

ВМРО ДПМНЕ како политичка партија и нејзините најекспонирани членови била следена до јуни 2000 година. Иако оваа партија во тој

Read Full Article

Министерката за одбрана на Словенија во посета на Македонија

  Министерката за одбрана на Словенија во посета на Македонија

Министерката за одбрана на Република Словенија, Андреја Катиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. По церемонијата на

Read Full Article

Колумна на Груевски за германски „Der Hauptstadtbrief“: 25 години на борба и докажување

  Колумна на Груевски за германски „Der Hauptstadtbrief“: 25 години на борба и докажување

25 години на борба и докажување На 8 септември граѓаните на Република Македонија го прославија денот кога во 1991 година одлучија да

Read Full Article

Груевски: Кајмакчалан требаше да се решава институционално

  Груевски: Кајмакчалан требаше да се решава институционално

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски преку својот фејзбук Профил денеска ги коментираше настаните околу поставувањето и рушењето на нелегалната спомен

Read Full Article

Заев: Ве повикувам во акција за граѓанска Македонија!

  Заев: Ве повикувам во акција за граѓанска Македонија!

Почитувани делегати, почитувани граѓанки и граѓани, почитувани сојузници за промена на режимот кој ја опустоши Македонија! На овој конгрес јасно

Read Full Article

Димовски им одржа лекција по демократија на Јанева и СДСМ (ВИДЕО)

  Димовски им одржа лекција по демократија на Јанева и СДСМ (ВИДЕО)

На денешната редовна седница за пратенички прашања која се одржува секој последен четврток во месецот, координаторот на пратеничката група на

Read Full Article