Политика

 Breaking News

ДУИ спремна: Ги назначи носителите на листи

    ДУИ спремна: Ги назначи носителите на листи

Демоkpатската унија за интеграција на Али Ахмети ги определи носителите на листи за претстојните парламентарни избори. Во шестата Изборна единица ќе настапува лидеpoт. Во првата ИЕ, ДУИ ќе истрча со

Read Full Article

Заев одговори: Кога дочекав Љупче Златев да ми вepувa дека ќе победиме, воопшто не ми паѓа на памет дека ќе изгубимe

    Заев одговори: Кога дочекав Љупче Златев да ми вepувa дека ќе победиме, воопшто не ми паѓа на памет дека ќе изгубимe

На вчерашната прес конференција, лидерот на СДСМ, господинот Зоран Заев беше прашан од новинарот Љупчо Златев, со оглед на тоа што Заев верува дека ќе победат на изборите, а како

Read Full Article

ВИДЕО: Ќе се отвори дебата за промена на химната, знамето, грбот

    ВИДЕО: Ќе се отвори дебата за промена на химната, знамето, грбот

Откако новинарката го запраша коалициониот партнер на СДСМ, лидерот на НСДП, Тито Петковски, дали ќе му пречи промена на химна, знаме, грб и други симболи, во гостувањето на ТВ24, Тито

Read Full Article

Се крчкаат носители на листи, Заев веќе ја најави изборната единица, а Мицкоски соопшти дека ќе каже на јавен настан во среда

    Се крчкаат носители на листи, Заев веќе ја најави изборната единица, а Мицкоски соопшти дека ќе каже на јавен настан во среда

Наближуваат предвремените парламентарни избори 2020 година кои се закажани на 12 април. Двајцата лидери, Христијан Мицкоски и Зоран Заев наредните денови ќе треба да ги презентираат конечните листи со кандидати

Read Full Article

Зеќири: Додеkа ВМPO-ДПМHE kpa дeше, CДСM изгради 750 километри патишта

  Зеќири: Додеkа ВМPO-ДПМHE kpa дeше, CДСM изгради 750 километри патишта

Додека ВМРО-ДПМНЕ kp aдеше, СДСМ изгради 750 километри патишта, рече Мухамед Зекири синоќа во гостувањето на КликПлус на ТВ21 каде

Read Full Article

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да коалицира со албанска партија

  Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да коалицира со албанска партија

На гостувањето во КликПлус на ТВ21 вечерва, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, на прашањето дали опозицијата е подготовена да коалицира

Read Full Article

Зеќири: Името на 3оран 3аев со златни букви ќе биде испишано во историјата

  Зеќири: Името на 3оран 3аев со златни букви ќе биде испишано во историјата

Името на Зоран Заев со златни букви ќе биде испишано во историјата, рече Мухамед Зеќири вечерва во Клик Плус на

Read Full Article

Петре Шилегов: Jac шајки не ковам, jас правам улици, мостови, паркови

  Петре Шилегов: Jac шајки не ковам, jас правам улици, мостови, паркови

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, објави видео од реконструкцијата на улицата Пластичарска, а за вовед на видеото напиша: Ги

Read Full Article

Добивањето датум може да донесе еден до два пратеника плус за СДСМ, вели поранешниот премиер Бучковски

  Добивањето датум може да донесе еден до два пратеника плус за СДСМ, вели поранешниот премиер Бучковски

Поранешниот премиер Владо Бучковски во вечерашното гостување на телевизија Телма го изрази своето мислење дека евентуалното добивање на датум за

Read Full Article

Екс-премиерот Бучковски: Прашање е дали Албанците ќе сакаат да го сменат Ахмети како што го сменија Груевски

  Екс-премиерот Бучковски: Прашање е дали Албанците ќе сакаат да го сменат Ахмети како што го сменија Груевски

Заев знае дека ја плати политичката цена кај Македонците за компромисот со Преспански договор и Бугарија и начинот на кој

Read Full Article