Политика

 Breaking News

Зоран Заев: Јас сум првиот Македонец што се бори за Албанците, имам белези на лицето, но горд сум

    Зоран Заев: Јас сум првиот Македонец што се бори за Албанците, имам белези на лицето, но горд сум

Јас сум првиот Македонец што се бори отворено за Албанците, имам белези на лицето, но горд сум. Изгубив македонски гласови, но ова е иднината на оваа мултиетничка земја, изјави во

Read Full Article

Ekс пратеничка, а сега директорка вели: СДСМ ќе победи, од другата страна не гледам дека има нешто

    Ekс пратеничка, а сега директорка вели: СДСМ ќе победи, од другата страна не гледам дека има нешто

Не гледам дека другата страна има нешто, нови имиња, некоја порака, некоја агенда. Сериозно и искрено ви кажувам, не гледам дека има опозиција. Настапите се толку бледи, ништо не се

Read Full Article

Заев со нoва меpка: По 20 000 евра за млади земjоделци

    Заев со нoва меpка: По 20 000 евра за млади земjоделци

Премиерот Зоран Заев на својата фејсбук страница ја објави новата мерка за младите земјоделци, тој напиша: Со новата мерка за неповратна финансиска поддршка од 20.000 евра, ги мотивираме младите земјоделци

Read Full Article

Куновска: Мојата соработка со Заев е завршена

    Куновска: Мојата соработка со Заев е завршена

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска во Што не е јасно на Алфа телевизија рече дека нејзината соработка со Зоран Заев е завршена работа, пишува Прес24. Таа изјави дека ќе

Read Full Article

Апелација на нозе, ќе ја пpијават Русковска за зakaнувачka порака

  Апелација на нозе, ќе ја пpијават Русковска за зakaнувачka порака

Апелациониот суд Скопје вчеравечер по пуштањето на поранешната шефица на СЈО Катица Јанева во домашен притвор, се кренал на нозе

Read Full Article

Судијата Кадриу: По укинатиот притвор на Катица Јанева добивме смс порака од Русковска

  Судијата Кадриу: По укинатиот притвор на Катица Јанева добивме смс порака од Русковска

Откако Катица Јанева синоќа беше преместена во станот на нејзиниот син, случувањата окулу случајот одат кон друга насока. Судијата Сафет

Read Full Article

Се огласи Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

  Се огласи Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

ПОДОБРО КАТИЦА ДОМА, ОТКОЛКУ ЗАЕВ ВО АРГЕНТИНА За време на преговорите за Законот за обвинителство, премиерот во заминување Заев, се

Read Full Article

ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи

  ФОТО: Премиерот се качи на бина и направи неколку селфи

Владејачката СДСМ на следните избори ќе има целосна родова еднаквост. Ова денеска го истакна премиерот Заев кој се обрати на

Read Full Article

Заев: На следните избори СДСМ ќе има 50% жени на листите, потребни се повеќе жени во политиката

  Заев: На следните избори СДСМ ќе има 50% жени на листите, потребни се повеќе жени во политиката

На одбележувањето 20 години од основањето на Форумот на жени на СДСМ најавив дека на следните избори, СДСМ – Социјалдемократски

Read Full Article

Груевски од Будимпешта: Сум бил пред женење со некоја Унгарка, сум имал пет милијарди евра, две милијарди евра, милиони, билиони, трилиони

  Груевски од Будимпешта: Сум бил пред женење со некоја Унгарка, сум имал пет милијарди евра, две милијарди евра, милиони, билиони, трилиони

Синоќа преку фејсбук статус се огласи поранешниот премиер на Македонија и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во продолжение неговиот интегрален

Read Full Article

НОВО