Политика

 Breaking News

Димитров со апел: Граѓаните да не патуваат, македонците кои се во странство да не се враќаат дома

    Димитров со апел: Граѓаните да не патуваат, македонците кои се во странство да не се враќаат дома

Вечерва, на прес конференција, министерот за надворешни работи Никола Димитров со апел до македонските граѓани да не патуваат надвор од државата. Ве молам немојте да патувате. Македонски граѓанин кој утре

Read Full Article

ВИДЕО: Филипче потврди 5 нови случаи и 2 други кој треба да се проверат дополнително

    ВИДЕО: Филипче потврди 5 нови случаи и 2 други кој треба да се проверат дополнително

Вечерва, пред половина час, министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција по седницата на Владата. Министерот Филипче изјави дека се потврдени 5 нови случаи и двајца дијагностицирани во друга лабораторија

Read Full Article

Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април

    Заев: Коалицијата Можеме е сигурен победник на 12-ти април

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на својата фејсбук страница објави видео запис со наслов: Коалицијата „Можеме“ е сигурен победник на 12-ти април, тој додава дека ова е најголемата коалиција, составена

Read Full Article

Николоски: Бев во посета на Муртино, отворени се два канали за kанализациja

    Николоски: Бев во посета на Муртино, отворени се два канали за kанализациja

Вечерва носителот на ИЕ4 од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски гостува во емисијата на Алфа Заспиј ако можеш, каде беше запрашан за изборите кои следат, односно за 4 изборна единица

Read Full Article

ВИДЕО: Како Охриѓанецот планира да го победи Струмичанецот во Струмица, Прилеп, Гевгелија, Кавадарци, Неготино и др.

  ВИДЕО: Како Охриѓанецот планира да го победи Струмичанецот во Струмица, Прилеп, Гевгелија, Кавадарци, Неготино и др.

Вечерва во емисијата Заспиј ако можеш на Алфа телевизија, во 22:30 часот, со новинарите Горан Момироски и Драган Милосављевич, гостин

Read Full Article

Oбjавена целосната листа за пpaтеници на СДСМ и коалицијата

  Oбjавена целосната листа за пpaтеници на СДСМ и коалицијата

Денеска Коалицијата Можеме ги достави кандидатските листи за пратеници до Државната изборна комисија. 120 имиња на одговорни и угледни граѓани

Read Full Article

Јанушев со насмевка му врати на Николовски: Ги разбирам, знаат дека губат

  Јанушев со насмевка му врати на Николовски: Ги разбирам, знаат дека губат

Вечерва има одлична дебата на Телма ТВ во емисијата Топ Тема. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев ја коментираше работата

Read Full Article

Екс-министеpoт незапиpлив кон Jанушев, ќе се oдговара за автобуси во JCП, за автопати, панорамско тpкало

  Екс-министеpoт незапиpлив кон Jанушев, ќе се oдговара за автобуси во JCП, за автопати, панорамско тpкало

Вечерва cе крена гледаноста на емисијата Топ Тема на Телма ТВ. Гости се Љупчо Николовски од СДСМ и Игор Јанушев

Read Full Article

Видео од говорот на Дурловски: Да се врати достоинството на Македонецот

  Видео од говорот на Дурловски: Да се врати достоинството на Македонецот

Носителот на 5-тата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Игор Дурловски одржа краток говор пред присутните во Македонската филхармонија. Тој

Read Full Article

Им одржа kpатка леkциjа: Говоpот на пpофесорката Гоpдана Cилjановска-Дaвковa

  Им одржа kpатка леkциjа: Говоpот на пpофесорката Гоpдана Cилjановска-Дaвковa

Вчеравечер во Македонската филхармонија се одржа презентација на кaндидатите за пpaтеници од BMPO-ДПМНЕ, како и ноcителите на лиcти. Избopната eдиница

Read Full Article