Политика

 Breaking News

Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

    Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

Детали за оставката наКатица Јанева. Нејзината одлука е објавена на сајтот на СЈО. Во моментот кога со консензус на сите политички партии бев избрана за Специјален Јавен Обвинител, себеси и

Read Full Article

За прв пат во државава враќаме пари кај народот велат од СДСМ

    За прв пат во државава враќаме пари кај народот велат од СДСМ

СДСМ денеска со соопштение до јавноста за фискалните сметки и повратот на ДДВ: Зборот важи! Мерката за враќање на парите назад кај граѓаните преку поврат на 15% од ДДВ одлично

Read Full Article

Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

    Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од

Read Full Article

Стево Пендаровски во градот на УНЕСКО се обрати на фестивалот Охридско лето, го слушаше и Заев

    Стево Пендаровски во градот на УНЕСКО се обрати на фестивалот Охридско лето, го слушаше и Заев

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, вечерва се обрати на свеченото отворање на 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Фестивалот „Охридско лето“ се одржува под покровителство на Претседателот на Република Северна

Read Full Article

Еден од комичарите пак му пишал на Заев – Тој му вратил: Не се шегувајте со чесни луѓе кои сакаат чесно да им служат на своите држави и својот народ

  Еден од комичарите пак му пишал на Заев – Тој му вратил: Не се шегувајте со чесни луѓе кои сакаат чесно да им служат на своите држави и својот народ

Премиерот Зоран Заев по скандалот кој сеуште ја бранува јавноста за неговите разговори со руските пранкери кои му се претставиле

Read Full Article

Заев најави дека бројчаникот ќе заврти, за почеток 20 милиони евра

  Заев најави дека бројчаникот ќе заврти, за почеток 20 милиони евра

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот

Read Full Article

Груевски со нова порака до Заев: Каков нечовек треба да е некој за вака да ги остварува своите цели?

  Груевски со нова порака до Заев: Каков нечовек треба да е некој за вака да ги остварува своите цели?

Екс премиерот Груевски вечерва преку фејсбук статус упати порака до премиерот Зоран Заев. Тој во неговата порака укажува на тоа

Read Full Article

ВИДЕО: Новиот автопат Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев, Заев нема ништо против ако има одлука, така и ќе остане

  ВИДЕО: Новиот автопат Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев, Заев нема ништо против ако има одлука, така и ќе остане

На новинарско прашање, дали планира да го преименува автопатот Миладиновци-Свети Николе- Штип со оглед на одлуката на претходната Влада која

Read Full Article

ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните

  ФОТО: Заев преку Инстаграм го покани Ноле на гости во Северна Македонија, од име на Владата и граѓаните

Драг Ноле, твојата изведба на преубавата „Македонско девојче“ нѐ воодушеви сите во нашата земја. Прекрасно е чувството кога Ас како

Read Full Article

Време е да ставиме крај, пред законите нема извини, одговорност мора да има, напиша професорката на својот твитер

  Време е да ставиме крај, пред законите нема извини, одговорност мора да има, напиша професорката на својот твитер

Професорката Гордана Силјановска излезе со коментар на Твитер за случувањата со изведбата на химната од страна на Тамара Тодевска. Професорката

Read Full Article
1 2 3 53

НОВО