Вести

 Breaking News

Бајден убаво си кажувa: Знаевме за инвазијата, Зеленски не сакаше да не слуша

    Бајден убаво си кажувa: Знаевме за инвазијата, Зеленски не сакаше да не слуша

Џозеф Бајден, Американскиот претседател изјави дека украинскиот претседател Володимир Зеленски „не сакал да слуша“ кога американското разу знавање собрало информации дека Русија подготвува инвазија врз Украина. Ништо такво не се

Read Full Article

Pуcите не запираат, ќе распоредуваат нови трупи војници, авиони и бродови на само 1500км од Америка, во Никарагва

    Pуcите не запираат, ќе распоредуваат нови трупи војници, авиони и бродови на само 1500км од Америка, во Никарагва

Властите во Никарагва на прору скиот дикт атор Даниел Ортега, одобрија распоредување на ру ски војн ици, авиони и бродови на своја територија. Во декретот издаден неделава, што Русија го

Read Full Article

HOBO: Зеленски му напиша писмо на Пендаровски – Време е ЕУ да донесе Oдлуки

    HOBO: Зеленски му напиша писмо на Пендаровски – Време е ЕУ да донесе Oдлуки

Владимир Зеленски, Претседателот на Украина упати писмо до претседателот Стево Пендаровски, заблагодарувајќи му се на поддршката за суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина и нејзината европска интеграција, изразени во писмото

Read Full Article

Што се спрема во Финска на граница со Русија – Бариери и барикади се планира да се изгради долж границата

    Што се спрема во Финска на граница со Русија – Бариери и барикади се планира да се изгради долж границата

Владата на Финска планира да го измени граничното законодавство за да дозволи изградба на бариери на нејзината источна граница со Русија, сакајќи да ја зајакне подготвеноста против хибридните закани од

Read Full Article

Секоја чест, Вучиќ oд Св.Наум: Овде е напишана кирилицата

  Секоја чест, Вучиќ oд Св.Наум: Овде е напишана кирилицата

Александар Вучиќ, Претседателот на Република Србија со лидерите на Западен Балкан го посети манастирот Свети Наум по Самитот Отворен Балкан.

Read Full Article

Аиpлија: Владата ќе ги објави фирмите кои ги креваат цените на производите неосновано

  Аиpлија: Владата ќе ги објави фирмите кои ги креваат цените на производите неосновано

Како што јавува Сител, уште најмалку еден месец ќе се чекаат владините мерки за ублажување на ценовниот ш ок. Премиерот

Read Full Article

Ковачевски: Работниците ни се на прво место, просечната плата надмина 30.000 денари, пензиите со историски најголем раст

  Ковачевски: Работниците ни се на прво место, просечната плата надмина 30.000 денари, пензиите со историски најголем раст

Премиерот Димитар Ковачевски во придружба на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, заменик на претседателот на Владата за

Read Full Article

ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција

  ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција

Невремето со дожд и град што зафати поголем дел од Франција, оштети лозја и принуди илјадници излетници да бараат засолниште.

Read Full Article

Е ова друго кажува: Бајден не ја исклучи можноста Украина да мора да отстапи дел од својата територија на Русија, jaвува Њујоркпост

  Е ова друго кажува: Бајден не ја исклучи можноста Украина да мора да отстапи дел од својата територија на Русија, jaвува Њујоркпост

Џо Бајден, Претседателот на Америка не ја исклучи можноста Украина да мора да отстапи дел од својата територија на Русија

Read Full Article

Пак Зеленски со ново барање: САД да ги прекинат збратимувањето со руските градови

  Пак Зеленски со ново барање: САД да ги прекинат збратимувањето со руските градови

Володимир Зеленски денеска ги повика градоначалниците на американските градови да ги прекинат збратимувањето со руските градови. Зборувајќи преку видео-врска на

Read Full Article

НОВО