Вести

 Breaking News

ВИДЕО: Обезбедуваме шанса за работа на младите лекари, платите растат, се преземаат бројни мерки за младите лекари да останат во државата и да работат во јавното здравство

    ВИДЕО: Обезбедуваме шанса за работа на младите лекари, платите растат, се преземаат бројни мерки за младите лекари да останат во државата и да работат во јавното здравство

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Со политиките кои ги реализира СДСМ се преземаат бројни мерки за младите лекари да останат во државата и да работат во јавното здравство. Веднаш по завршувањето

Read Full Article

Утрово со фејсбук порака се огласи Мицкоски, еве што напиша

    Утрово со фејсбук порака се огласи Мицкоски, еве што напиша

Уште еден ден од “животот” на Заев кој станува пекол. На почеток на денот, а бензините поскапеле, владата ги задолжува граѓаните за 61 милиони евра, и веројатно ќе посведочиме за

Read Full Article

ФОТО: Сопругата на Bучиќ блесна во црвен фустан, танцуваше и ги воодушеви сите

    ФОТО: Сопругата на Bучиќ блесна во црвен фустан, танцуваше и ги воодушеви сите

Првата дама на Србија, Тамара Вучиќ завчера се појави на модната ревија „Американска мода во Србија“ одржана во градината на резиденцијата на американскиот амбасадор. Познати личности се собрале во резиденцијата

Read Full Article

Слави Македонија: Историска победа над Белорусија!

    Слави Македонија: Историска победа над Белорусија!

Македонската одбојкарска репрезентација на крилјата на капитенот Никола Ѓорѓиев ја оствари првата победа на Европските првенства откако со 3-1 (23:25, 25:19, 29:27, 25:20)во сетови ја совлада Белорусија. Македонија се радува

Read Full Article

ВИДЕО: Трошоците за живот се помали и парите се враќаат кај граѓаните, го исполнуваме ветенето во планот за живот

  ВИДЕО: Трошоците за живот се помали и парите се враќаат кај граѓаните, го исполнуваме ветенето во планот за живот

Маалска средба, Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ, Маврово и Ростуша. Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, придружуван од градоначалникот на Општина

Read Full Article

Нова коалиција меѓу Алијанса и ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар, каде го превземаа мнозинството

  Нова коалиција меѓу Алијанса и ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар, каде го превземаа мнозинството

Нов претседател на Советот на општина Гостивар е Бесим Мемеди. Тој беше избран на денешната седница на Советот откако досегашниот

Read Full Article

Полнете резервари од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

  Полнете резервари од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Цените на бензинот и дизелот растат одлучи денеска Регулаторната Комисија за енергетика, една недела по објавувањето на псоледната цена. Малопродажната

Read Full Article

Зекири до Мицкоски: Помислив дека ќе кажете дека за малку ќе сте се оженеле со Албанка

  Зекири до Мицкоски: Помислив дека ќе кажете дека за малку ќе сте се оженеле со Албанка

Благодарам многу што конечно почна да мислиш на Албанците. Не знам што досега чекаше? Албанците многу добро знаат како се

Read Full Article

Заев со порака на фејсбук: Нека е вечна слободата

  Заев со порака на фејсбук: Нека е вечна слободата

Премиерот Зоран Заев преку фејсбук статус на својата страница го честиташе Меѓународниот ден на демократијата. Тој вели дека треба да

Read Full Article

Германски плати во Македонија: Милошоски откри по колку земаа помошниците на Катица

  Германски плати во Македонија: Милошоски откри по колку земаа помошниците на Катица

Платите во СЈО: 1. Просечните месечни примања на вработените во СЈО со високо образование се 80.000 денари (редовна плата +

Read Full Article
1 2 3 278