Вести

 Breaking News

Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

    Детали за оставката: Чест ми беше да и служам на државата – Бев и ќе останам подготвена да се борам за подобро утре на сите граѓани на Република Северна Македонија

Детали за оставката наКатица Јанева. Нејзината одлука е објавена на сајтот на СЈО. Во моментот кога со консензус на сите политички партии бев избрана за Специјален Јавен Обвинител, себеси и

Read Full Article

За прв пат во државава враќаме пари кај народот велат од СДСМ

    За прв пат во државава враќаме пари кај народот велат од СДСМ

СДСМ денеска со соопштение до јавноста за фискалните сметки и повратот на ДДВ: Зборот важи! Мерката за враќање на парите назад кај граѓаните преку поврат на 15% од ДДВ одлично

Read Full Article

Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

    Пендаровски му се пожали на Борисов: Само за мене нема вода а? Борисов веднаш му одговори: Има бе, как да нема (Видео)

Претседателот Стево Пендаровски е во Сараево, каде учествува на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тој оствари билатерални средби со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, со колегата од

Read Full Article

Стево Пендаровски во градот на УНЕСКО се обрати на фестивалот Охридско лето, го слушаше и Заев

    Стево Пендаровски во градот на УНЕСКО се обрати на фестивалот Охридско лето, го слушаше и Заев

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, вечерва се обрати на свеченото отворање на 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Фестивалот „Охридско лето“ се одржува под покровителство на Претседателот на Република Северна

Read Full Article

Еден од комичарите пак му пишал на Заев – Тој му вратил: Не се шегувајте со чесни луѓе кои сакаат чесно да им служат на своите држави и својот народ

  Еден од комичарите пак му пишал на Заев – Тој му вратил: Не се шегувајте со чесни луѓе кои сакаат чесно да им служат на своите држави и својот народ

Премиерот Зоран Заев по скандалот кој сеуште ја бранува јавноста за неговите разговори со руските пранкери кои му се претставиле

Read Full Article

Заев најави дека бројчаникот ќе заврти, за почеток 20 милиони евра

  Заев најави дека бројчаникот ќе заврти, за почеток 20 милиони евра

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот

Read Full Article

Груевски со нова порака до Заев: Каков нечовек треба да е некој за вака да ги остварува своите цели?

  Груевски со нова порака до Заев: Каков нечовек треба да е некој за вака да ги остварува своите цели?

Екс премиерот Груевски вечерва преку фејсбук статус упати порака до премиерот Зоран Заев. Тој во неговата порака укажува на тоа

Read Full Article

ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили

  ВИДЕО: Не само во Грција, невpeме и во Италија, улиците се реки, а водата носи автомобили

Италијанското крајбрежје во средата беше погодено од силно невpeме, кое корнеше дрва од корен. Градот кој паѓал, нанел големи штeти

Read Full Article

ВИДЕО: Дожд и поплави и во грчка, најмногу во омилените летувалишта на Халкидики, Пефкохори, Никити, Калитеа, Неи Пори, Нес Мармара и уште неколку места

  ВИДЕО: Дожд и поплави и во грчка, најмногу во омилените летувалишта на Халкидики, Пефкохори, Никити, Калитеа, Неи Пори, Нес Мармара и уште неколку места

Видео кое покажува силата на невремето во Грција. Неколку од омилениите локаци за летување на Македонците во Грција вечерва беа

Read Full Article

ВИДЕО: Новиот автопат Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев, Заев нема ништо против ако има одлука, така и ќе остане

  ВИДЕО: Новиот автопат Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев, Заев нема ништо против ако има одлука, така и ќе остане

На новинарско прашање, дали планира да го преименува автопатот Миладиновци-Свети Николе- Штип со оглед на одлуката на претходната Влада која

Read Full Article
1 2 3 265

НОВО